Sahte mühürler Fransa’dan gönderilmiş

banner37

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı ve Yakın Doğu Üniversitesi’ne ait ıslak ve soğuk mühürleri posta aracılığıyla getirten yabancı uyruklu üniversite öğrencisi teminatla serbest bırakıldı

Sahte mühürler Fransa’dan gönderilmiş
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

   Fransa’dan KKTC Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı ve Yakın Doğu Üniversitesi’ne ait ıslak ve soğuk mühürleri posta aracılığıyla getirten yabancı uyruklu üniversite öğrencisi zanlı Auriol Billy Feunang Tilong teminatla serbest bırakıldı.

   “Kanunsuz Mühür Tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Auriol Billy Feunang Tilong dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Volkan Kayabaş, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Ali Gencer’i dinletti.     

banner134
   Mahkemede yeminli şahadet veren Gencer, zanlı Auriol Billy Feunang Tilong’un 3 Aralık 2018 tarihinde Lefkoşa’da Paket Postanesi’ne giderek kendisi adına Fransa’dan gönderilen paketi almak istediği esnada, görevli memurlar tarafından paketin incelenmesi sonucu üzerinde Yakın Doğu Üniversitesi ve KKTC Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı yazılı ıslak ve soğuk mühür ile çeşitli printer yazıcıları olduğunun belirlendiğini ancak zanlının postaneden ayrıldığını yineledi. 

   Olayın polise bildirildiğini ve zanlının aranan şahıs ilan edildiğini belirten söyleyen Gencer, zanlının 23 Ekim’de muhaceret işlemlerini yaptırmak için Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne gelip tutuklandığına vurgu yaptı.

   Polis memuru Ali Gencer, zanlının etki edebileceği tahkikatın tamamlandığını belirterek, mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

   Yargıç Temay Sağer, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 5 bin TL nakdi teminat yatırması, KKTC vatandaşı bir kefilin 100 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75