Sahte mühürlerin kullanılıp kullanılmadığı araştırılıyor

banner37

Haspolat yakınlarında geçtiğimiz hafta meydana gelen trafik kazasında, 10 adet sahte mühürle yakalanan 2 zanlının tutukluluk süresi uzatıldı

Sahte mühürlerin kullanılıp kullanılmadığı araştırılıyor
banner99

TUTUKLU SAYISI İKİYE DÜŞTÜ… Haspolat’ta geçtiğimiz hafta meydana gelen trafik kazasına karışan kiralık aracın arka koltuğunda, hem ülkemizdeki çeşitli üniversitelere ait ıslak ve soğuk, hem de bakanlıklar ile TC Lefkoşa Büyükelçiliği ile Nijerya Büyükelçiliği’ne ait damga mühürleri ile yakalanan Muhammad Tahir Idrıs ve Abdulrahman Bello’nun tutukluluk süresi 3 gün daha uzatıldı. Olayla ilgili tutuklanan Abdullahi Bashır Bakarı ve Yusuf Daura Aıhmed ise olayla bağları olmadığı tespit edilerek serbest bırakıldı

Emine UYSAL ÇALUDA

Haspolat yakınlarında geçtiğimiz hafta meydana gelen trafik kazasında, 10 adet sahte mühürle yakalanan zanlılar Muhammad Tahir Idrıs ve Abdulrahman Bello’nun tutukluluk süreleri uzatıldı.

Olayla ilgili tutuklanan Abdullahi Bashır Bakarı ve Yusuf Daura Aıhmed ise olayla bağları olmadığı tespit edilerek serbest bırakıldı.

Polis, ülkemizde faaliyet gösteren çeşitli üniversitelere ait ıslak ve soğuk mühür, bakanlıklar ile TC Lefkoşa Büyükelçiliği ile Nijerya Büyükelçiliği’ne ait damga mühürlerinin herhangi bir evrakta kullanılıp kullanılmadığını araştırıyor. Zanlılar ise bu mühürlerle herhangi bir evrak düzenlemediklerini iddia ediyor.

“Sahte mühür” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Muhammad Tahir Idrıs ve Abdulrahman Bello, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına Savcı İlhan Damdelen, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru İzlem Civisilli’yi tanık olarak dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Civisilli, 3 Ekim’de, saat 11.00 raddelerinde, Haspolat-Lefkoşa anayolunun birinci kilometresinde, zanlı 2 Abdullahi Bashır Bakarı’nın kirasında bulunan ve zanlı 1 Muhammad Tahir Idrıs’in kullanmakta olduğu ZPK 686 plakalı araçla bir trafik kazası yaptığını belirtti.

   Polis memuru İzlem Civisilli, kaza mahalline giden polis ekipleri tarafından aracın arka koltuğunda 7 adet ıslak ve 3 adet soğuk olmak üzere KKTC’de faaliyet gösteren çeşitli üniversitelere, bakanlıklara ve TC Büyükelçiliği ile Nijerya Büyükelçiliği’ne ait damga mühürlerinin bulunup emare alındığına dikkat çekti.

   Civisilli, aynı gün mesele ile ilgili yapılan soruşturmalarda, 4 zanlının da Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden temin edilen derdest emri gereği tutuklandığını kaydetti.

   Civisilli, aynı gün her üç zanlının, Lefkoşa’da bulunan ikametgahlarının, Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden temin edilen arama emri ışığında arandığını ancak herhangi bir emareye ulaşılamadığını belirtti.

   Polis memuru İzlem Civisilli, olayla ilgili tutuklanan Abdullahi Bashır Bakarı ve Yusuf Daura Aıhmed’in ise olayla bağları olmadığı tespit edilerek, serbest bırakıldığını mahkemeye aktardı.

Civisilli, ifade veren iki zanlının evrak düzenlemediklerini beyan ettiklerini kaydetti.

Civisilli, alınması gereken birçok ifade ve bulunması gereken emareler olduğuna işaret edip, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların üç gün süre ile poliste tutuklu kalmalarını talep etti.

   Yargıç Temay Sağer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75