Sahte 'orijinalciler' cezaevinde

banner37

Lefkoşa’dan sonra Gazimağusa’da da dolandırıcılık suçundan tutuklanan Armağan Hepbektaşoğlu ve Bülent Tolum’un aleyhindeki soruşturma tamamlandı

banner87
Sahte 'orijinalciler' cezaevinde
banner90
banner8

Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa’da “Mr. Pound” isimli işyerinden tanesini 9 TL’ye satın aldıkları 21 parfüm ile Türkiye’den getirdikleri 8 kol saatini, “orijinal” diye satarak dolandırıcılıkla 6 bin 40 TL para temin eden Armağan Hepbektaşoğlu ve Bülent Tolum aleyhine başlatılan polis soruşturması tamamlandı.

   Meseleyle ilgili günlerdir poliste tutuklu bulunan Armağan Hepbektaşoğlu ve Bülent Tolum, dün, Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Kıdemli Yargıç Mesut Mesutoğlu’nun huzuruna çıkarılarak, işledikleri suçlardan ileride yargılanmak üzere teminata bağlandı ve her ikisi de 20 günü aşmamak kaydıyla hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.

   Yargıç Mesut Mesutoğlu, konu suçların artış gösterip, toplumda tedirginlik yarattığını belirterek, huzurundaki şahadetten zanlıların suç işlemeye temayülleri olduğuna bulgu yaptı.

   Dünkü teminat duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Hüseyin Gökhan Eser, meseleyle ilgili olguları aktarması için, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan Osman Üreten’i tanık kürsüsüne çağırdı.

   Tanık polis Osman Üreten, zanlıların “dolandırıcılık” ve “gümrüksüz mal tasarrufu” suçundan methaldar olduğunu beyan ederek, meseleyle ilgili gelişmeleri mahkemeye aktardı.

   Zanlıların, 12, 13,18 ve 24 Nisan 2019’da, toplam 4 farklı günde, Mr. Paund’dan tanesini 9 TL’ye satın aldıkları parfümler ile Türkiye’den getirdikleri kol saatlerinin ambalajları üzerine Duty Free ve Euro fiyat etiketi yapıştırıp, dolandırmak kastıyla orijinal olduklarını beyan edip satış yaptıklarını anlattı.

   Tanık polis, zanlıların Gazimağusa’da sakin M.M.’ye 3 adet parfüm ve 1 kol saatini 550 TL’ye, B.U.’ya 6 parfüm ve 2 kol satini bin 580 TL’ye, A.K.’ye 3 adet parfüm ve 1 kol saatini 310 TL’ye, Lefkoşa’da sakin M.U.’ya 9 parfüm ve 4 saati 3 bin 600 TL’ye satmak suretiyle, adı edilenleri dolandırdığını söyledi.

   Zanlıların, 14 Şubat 2019’da, Lefkoşa’da aynı suçtan teminata bağlanmalarına karşın, Gazimağusa’da da benzer suç işlediklerini anlattı ve mahkemeden turist zanlıları cezaevine göndermesini talep etti.

“Yaygınlaştı, toplum huzursuz”

   Huzurundaki şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Mesut Mesutoğlu, konu suçların ülkedeki yaygınlığına dikkat çekti ve bu tür suçların toplumu tedirgin ettiğini söyledi.

   Kıdemli Yargıç Mesut Mesutoğlu, suç işlemeye temayülleri olduğunu belirten turist zanlıları, ülkedeki statülerini dikkate alıp, davalarının görüşüleceği tarihte mahkemede hazır olmasını sağlamak amacıyla, 20 günü geçmeyen bir süre hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderdi.

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2019, 09:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75