Sahte para macerası hapse gönderdi

banner37

Türkiye’den beraberlerinde getirdikleri sahte paralarla alkollü içki alıp, hem sahte paraları tedavüle süren hem de bu alışverişlerden gerçek para temin eden İbrahim Dimen ve İbrahim Dölek 6’şar ay hapse mahkum edildi

banner87
Sahte para macerası hapse gönderdi
banner90
banner99

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da Mart 2017’de, Türkiye’den beraberlerinde getirdikleri sahte banknotlarla, alkollü içki alıp tedavüle sürerek sahtekarlıkla para ve mal temin eden İbrahim Dimen ve İbrahim Dölek, 6’şar ay hapis cezası aldı.

Başkan Fatma Şenol, Kıdemli Yargıç Ayşen Toroslu ve Yargıç Hazan Aksun’dan oluşan Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin oy birliğiyle verdiği kararı Kıdemli Yargıç Ayşen Toroslu açıkladı.

Kıdemli Yargıç Ayşen Toroslu, sanıkların 40 adet 50 TL’lik, 15 adet 100 TL’lik sahte banknotu tasarruf edip, bir işyerinden 95 TL değerinde alkolü içki ile 55 TL para üstünü sahtekarlıkla temin ettiğini söyledi.

Ayşen Toroslu, tahkikat maksatlı 10 gün tutuklu kalan sanıkların, bu sürede eğitim gördükleri üniversiteyi tamamladıklarından söz etti ve işlenen suçun vahametine değindi.

Toroslu, suçların dolandırma niyetiyle işlendiğine dikkat çektikten sonra, “Suçun, kasten, planlı işlendiği aşikardır. Kamu yararı gözetilerek, bu tip suç işleyenlere nüshama gösterilmeden, caydırıcı ceza verilmeli” dedi.

Kıdemli yargıç, avukatları aracılığıyla mahkemeye pişmanlıklarını dile getirip, nedamet getiren sanıkları, işledikleri suçlardan ötürü suçlu bulup mahkum etti ve tüm hususları değerlendirdikten sonra, sanıkları 6’şar ay hapis cezasıyla cezalandırdı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75