banner6

Sahte para ve uyuşturucu soruşturması sürüyor

banner37

Dövizcide bozdurmak istediği 50 dolarlık 20 adet banknotun sahte çıkması üzerine tutuklanan ve evinde yapılan aramada bir miktar da Hintkeneviri bulunan T.O.A.’nın tutukluluk süresi uzatıldı

Sahte para ve uyuşturucu soruşturması sürüyor
banner150 banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da tasarrufunda 20 adet sahte 50 ABD Doları bulunan ve evinde yapılan aramada az miktarda Hintkeneviri de ele geçirilen zanlı T.O.A’nın tutukluluk süresi beş gün uzatıldı.


“Kanunsuz uyuşturucu madde (Hintkeneviri) tasarrufu”, “Sahte banknot tasarrufu” ve “Sahte banknotu tedavüle sürme” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı T.O.A. (E-28) dün sabah mahkemeye çıkarılarak aleyhine 5 gün tutukluluk emri alındı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında KKTC Başsavcılığı adına Savcı Senem Palabıyık, tanık olarak polis memuru Ortunç Özbaylı’yı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Özbaylı, 19.01.2022 tarihinde saat 12.00 raddelerinde Lefkoşa Küçük Kaymaklı’da faaliyet gösteren Moonstar isimli döviz bürosu içerisinde zanlının tasarrufunda bulundurduğu sahte bin Amerikan Doları’nı konu iş yerine vermek suretiyle tedavüle sürdüğü esnada tespit edildiğini kaydetti.


Polis memuru Ortunç Özbaylı, aynı gün 18.00-18.30 saatleri arasında bahse konu suçlardan dolayı zanlının ikametgahında mahkeme emri gereği huzurunda yapılan aramada yaklaşık bir gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare zapt edildiğine vurgu yaptı.


Özbaylı, meselenin hali hazırda yeni başladığını, zanlının bahse konu parayı nasıl ve ne şekilde temin ettiği yönünde soruşturmanın kapsamlı bir şekilde devam ettiğini kaydetti.


Soruşturmanın çok yönlü devam ettiğini belirten Özbaylı, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının beş gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Mine Ozankaya, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının beş gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110