Sahte paraları İngiltere’den getirmiş

banner37

İskele’deki bir akaryakıt istasyonundan aldığı akaryakıtları toplam 10 adet sahte 100’lük ABD Doları ile ödediği belirlenen İ.H., dün mahkemeye çıkarıldı

Sahte paraları İngiltere’den getirmiş
banner90
banner99

Ayşe BULUT

İskele’deki bir akaryakıt istasyonundan aldığı akaryakıtları toplam 10 adet sahte 100’lük ABD Doları ile ödediği belirlenen İ.H., dün mahkemeye çıkarıldı ve hakkında 3 günlük tutukluluk emri alındı.


Polis, zanlının yaptığı izahatında sahte paraları şubat ayında İngiltere’den gelirken beraberinde getirdiğini beyan ettiğini açıkladı.


İskele Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Tutku Candaş’ın huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, Savcı Fırat Kızıltunçlar, operasyonun detaylarını aktarması için, tahkikat memuru Mustafa Aksoy’u tanık olarak dinletti.


Mahkemede yeminli şahadet veren Aksoy, zanlı İ.H.’nin tasarrufundaki 10 adet 100’lük ABD’de dolarlarını tasarruf edip, 2020 Ağustos ayı ve 19 Ekim 2020 tarihleri arasında İskele Boğaz’ında faaliyet gösteren Tatlı Petrol isimli işyerine değişik tarihlerde vermek suretiyle benzin ve nakit para alarak, tedavüle sürüp, sahtekarlıkla para temin ettiğini belirtti.


Polis memuru Mustafa Aksoy, olayın 10 Aralık 2020 tarihinde polise rapor edilmesi sonrası bahse konu banknotların müştekinden teslim alınıp emare zapt edildiğini anlattı.


banner134
Zanlının aleyhine temin edilen derdest emri gereği tutuklandığını belirten Aksoy, yine aynı gün mahkemeden temin edilen arama emriyle zanlının ikametgahının arandığını ve kanunsuz herhangi bir şey tespit edilemediğini kaydetti.


 Aksoy, zanlının gönüllü ifadesinde paraları Şubat 2020 tarihinde İngiltere’den gelirken beraberinde getirmiş olduğunu beyan ettiğini ve bu hususların araştırılacağını söyledi.


Aksoy, meseleyle ilgili olarak geniş çaplı soruşturma başlatıldığını ve temin edilmesi gereken ifadeler olduğunu anlattı.


Aksoy, zanlının serbest kalması halinde temin edilmesi gereken ifadelere etki etme olasılığı olduğundan,  tahkikatın salimen yürütülmesi için zanlının 3 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.


Yargıç Tutku Candaş, tahkikatın salimen yürütülmesi için zanlının 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75