banner6

Sahte paralarla içki içmişler!

banner37

Türkiye’den getirdikleri sahte paraları, Gazimağusa’daki bir barda harcayan İbrahim Dimen ve Okan Dölek aleyhine 7’şer gün ek tutukluluk temin edildi!

Sahte paralarla içki içmişler!
banner151 banner143

Sedef BOŞNAK

Türkiye’den getirdikleri sahte paraları, Gazimağusa’daki bir barda içtikleri içkilere harcayan İbrahim Dimen ve Okan Dölek aleyhine yürütülen geniş çaptaki polis soruşturması devam ediyor.

Polis dün, İbrahim Dimen ve Okan Dölek’i ek tutukluluk talebiyle, Gazimağusa’da yargıç huzuruna çıkartarak, her iki zanlı aleyhine tahkikat amaçlı 7’şer gün ek tutukluluk temin etti.

Piyasada olduğuna inandığı 50 ve 100 TL’lik banknotlardan oluşan toplam bin 400 TL sahte paranın izini süren polis, 3 bin 600 TL değerindeki 49 adet sahte banknota el koydu.

Eğlence mekanları araştırılacak

Dünkü ek tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Serhan Bundak’ın sorularını, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan Ersoy Saydağ yanıtladı.

Mahkemede yeminli şahadet verip meseleyle ilgili gelişmeleri aktaran meselenin tahkikat sorumlusu Ersoy Saydağ, zanlıların, 31 Mart 2017’de, Gazimağusa’da faaliyet gösteren Clup Bum isimli disco barda, sahte olduğunu bildiği halde tasarrufunda bulundurduğu 150 TL’yi bar çalışanına vererek suç işlediğini anımsattı.

Ersoy Saydağ, “Sahte banknotları tasarruf etme”, “Sahte banknotları tedavüle sürme” ve “Sahtekarlıkla para temin etme” suçlarından methaldar olan zanlıların, bar çalışanları tarafından tespit edilip polise teslim edildiklerini dile getirdi.

Polise gönüllü ifade verip, suçlarını kabul eden zanlıların, Türkiye’den ülkeye gelirken beraberlerinde sahte 50 ve 100 TL’lik toplam 5 bin TL değerinde sahte banknot getirdiğini öğrendiğini kaydeden tanık polis, 49 adet sahte banknota el koyduğunu dile getirdi.

Ersoy Saydağ, yaptığı araştırmada, henüz kimliğini tespit edemediği şahıs veya şahısların, Haspolat’taki bir benzin istasyonu ve Barış Market’e, sahte 50’şer TL’lik banknot vererek tedavüle sürdüğünü anlattı.

“Piyasada sahte para var” diyen Ersoy Saydağ, sahte paraları bulabilmek için, zanlıların gittiklerini beyan ettikleri eğlence yerlerinde araştırma yapacağını belirttikten sonra, tahkikatını tamamlayabilmek için mahkemeden zanlılar aleyhine 8’er gün tutukluluk emri talep etti.

Yargıç, huzurundaki şahadeti değerlendirdi ve zanlıların tahkikat amaçlı 7’şer gün süreyle poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Polis uyardı

Öte yandan polis, piyasaya sürülen sahte banknotlarla ilgili vatandaşlara olan uyarısını yineledi.

Polis, bulunan sahte banknotları işaret ederek, tasarruflarında 50 ve 100 TL’lik banknot bulunduran; bankalar, döviz şirketleri, finans kuruluşları, marketler ve vatandaşlar ile para alım satım yapan kişi/kurumların dikkatli olmalarını istedi.

Ayrıca, bu kişilerin, şüpheli gördükleri kişi veya kişileri en yakın polis merkezine bildirmelerini rica etti.

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2017, 08:09
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104