banner6

Sahte parayı tedavüle sürmekten yargılanacak

banner37

Lefkoşa’daki bir banka şubesinden yapacağı ödeme için verdiği 50 ABD Doları sahte çıkan H.A.O.’nun suçsuz olduğu belirlenirken, parayı aldığını söylediği arkadaşı V.O.F., teminata bağlandı

Sahte parayı tedavüle sürmekten yargılanacak
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’daki bir banka şubesinden yapacağı ödeme için verdiği 50 ABD Doları sahte çıkan H.A.O.’nun suçsuz olduğu belirlenirken, parayı aldığını söylediği arkadaşı V.O.F., teminata bağlandı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen teminat duruşmasında KKTC Başsavcılığı adına Savcı İlhan Damdelen, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde Adli Şube’de görev yapan polis memuru Havva Yorgancı’yı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Yorgancı, 21.09.2021 tarihinde saat 14.00 raddelerinde Lefkoşa’da Küçük Kaymaklı Şehit Mustafa Ruso Caddesi üzerinde faaliyet gösteren İş Bankası Merkez Şubesi’ne okul harcını yatırmak için giden zanlı H.A.O.’nun tasarrufunda bulundurduğu bir adet sahte 50 Amerikan Doları’nı bankaya verip tedavüle sürdüğü esnada tespit edildiğini kaydetti.

banner134

Zanlı H.A.O.’dan yapılan soruşturmada konu parayı zanlı V.O.F.’den aldığının öğrenildiğini dile getiren Yorgancı, meseleyle ilgili soruşturmanın tamamlandığını belirtip, mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Mine Ozankaya, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, seyahat belgelerini polise teslim etmesi, 10 bin TL nakdi teminat yatırması, KKTC vatandaşı iki kefilin 50’şer bin TL değerinde kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşullarına bağlı olarak tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104