Sahte parayla kumar oynadı

banner37

Girne’de bulunan bir otelin kumarhanesinde 9 adet 50 TL’lik sahte banknotu tedavüle süren Mutlu Muzaffer Teke, paraların sahte olduğunu anlayan personelin şikayeti üzerine yakayı ele verdi

banner87
Sahte parayla kumar oynadı
banner99

Ahmet KARAGÖZLÜ

Girne’de kaldığı bir otelin kumarhanesine 450 TL değerinde 9 adet 50 TL’lik sahte banknot vererek tedavüle süren Mutlu Muzaffer Teke’nin kaldığı odada 10 adet daha sahte banknot ele geçirildi.

Kumarhaneye verdiği paranın sahte olduğunu anlayan personelin şikayeti üzerine tutuklanan Teke’nin ülkemize turistik amaçla geldiği ve söz konusu paraları Türkiye üzerinden getirdiği tespit edildi.

Zanlının tasarrufunda toplam 19 adet 50 TL’lik sahte banknot bulunması üzerine de polis bir açıklama yaparak, piyasaya sürülen başka sahte 50 TL’lik banknotlar olabileceği konusunda vatandaşa uyarıda bulundu.

Polis tarafından emare olarak alınan söz konusu 50 TL’lik sahte banknotların hepsinin de A 625255062 seri numarasından oluştuğu ve vatandaşların dikkatli olmaları bildirildi.

“Sahte Para Tasarrufu” ve “Sahte Para Tedavüle Sürme” suçlarından tutuklanan zanlı Mutlu Muzaffer Teke ise dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak, aleyhinde 3 günlük tutukluluk emri temin edildi.

Personel tarafından fark edildi

Yargıç Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen dünkü davada İddia Makamı adına Savcı Senem Palabıyık, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Sevil Günaltay’ı tanık olarak dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Günaltay, zanlı Mutlu Muzaffer Teke’nin “Sahte Para Tasarrufu” ve “Sahte Para Tedavüle Sürme” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

Günaltay, zanlının Girne’de Dr. Fazıl Küçük Caddesi üzerinde faaliyet gösteren bir otele turistik amaçla geldiğini belirterek, geçtiğimiz gün saat 04.45 sıralarında söz konusu otelin kumarhanesine 9 adet 50 TL’lik sahte banknot vererek 10 adet oyun fişi aldığını söyledi.

Kumarhanede görevli personellerin paraların sahte olduğunu anlaması üzerine olayın polisin bilgisine geldiğini belirten Günaltay, zanlının hemen tutuklandığını ifade etti.

İşlemiş olduğu suçu itiraf etti

Günaltay, zanlının kaldığı 418 numaralı odanın inceleme altına alındığını belirterek, yapılan araştırmada 10 adet daha sahte 50 TL’lik banknot bulunduğunu dile getirdi.

Zanlının söz konusu paraları Türkiye’den ülkeye geldiği sırada yanında getirdiğini belirten Günaltay, zanlının meseleyle ilgili polise gönüllü ifade vererek işlemiş olduğu suçu kabul ettiğini söyledi.

Günaltay, zanlının tedavüle sürdüğü paraların uzmanlar tarafından incelenmesi ve polise verdiği gönüllü ifadenin teyit ve tekzibinin yapılabilmesi süreye ihtiyaç duyduklarını belirterek, zanlının ilk nazarda 3 gün süreyle poliste tutuklu olarak kalmasını talep etti.

Yargıç Meltem Dündar, zanlının işlemiş olduğu suçun çok ciddi bir mesele olduğuna dikkat çekerek, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için zanlının 3 günlük süreyle poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner96