banner6

Sahte pasaport başını yaktı

banner37

Başkasına ait Pakistan pasaportunu kendi fotoğrafı ile sahteleyip ülkeye giriş yapan Mohammad Sohail, 7 ay hapis cezasına mahkum edildi

Sahte pasaport  başını yaktı
banner150 banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

Başkasına ait Pakistan pasaportunu kendi fotoğrafı ile sahteleyip, KKTC’ye bu sahte pasaportla giriş yapan Mohammad Sohail, 7 ay hapis cezasına çarptırıldı.

“Sahte resmi evrakı tedavüle sürme”, “Başkasının kimliğine bürünmek” ve Sahte davranışla kayıt temin etmek” suçlamalarıyla itham edilen sanık tüm suçlamaları kabul etti.

Fadıl Aksun’un başkanlığında, Kıdemli Yargıç Şerife Katip ve Yargıç Murat Soytaç’tan oluşan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin baktığı davanın dünkü karar oturumunda, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Ergin Atıcı ve sanığın avukatı Gülten Çetereisi hazır bulundu.

Kararı okuyan Şerife Katip, sanığı, kendi ikrarı, sunulan olgu ve emareler ışığında, aleyhine getirilen davalardan suçlu bulup mahkûm ettiklerini açıkladı.

Yargıç Katip, sanığın işlediği suçların çok ciddi ve yaygın suçlardan olduğuna işaret etti. Katip, sanığın 6.10.2021 tarihinde Ercan Havalimanı’ndan başkası adına olan Pakistan pasaportu ile KKTC’ye giriş yapıp, başkasının kimliğine büründüğünü ve sahte davranışla kayıt temin ettiğini belirtti.

Sanığın 20 yaşında genç ve sabıkasız bir kişi olduğunu ifade eden Katip, hayat tecrübesinden yoksun olduğuna bulgu yaptı.

Katip, sanığın lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinip, sanığa oybirliği ile 7 ay hapis cezası verdiklerini açıkladı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110