banner6

Sahte PCR testi başlarını yaktı

banner37

Ercan Havaalanı’nda görevliye PCR test sonucu gösteren sahte belge sunan R.P., ile belgenin hazırlanmasına yardımcı olan C.E.B. yargılanmak üzere cezaevine gönderildi

Sahte PCR testi başlarını yaktı
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Ercan Havalimanı’ndan çıkış yapmak isteyen ve sahte PCR test sonucu ibraz eden R.P. ve ona sahte belgeyi temin ettiği itirafında bulunduğu belirtilen C.E.B. yargılanmak üzere cezaevine gönderildi.

“Sahte evrak düzenlemek” ve “Sahte evrağı tedavüle sürmek” suçlamalarıyla tutuklanan iki zanlı dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

banner134

Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Hasan Boşnak, tanık olarak polis memuru Mehmet Bayır’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Bayır, 18.11.2021 tarihinde KKTC’de turist olarak bulunan zanlı R.P.’nin, arkadaşı olan zanlı C.E.B.’nin aracılığı ile daha önceden temin etmiş olduğu bir özel hastanede yapılmış gibi görünen sahte PCR testini, Ercan Havalimanı’nda, havayolları yer hizmetlerinde görevli memura ibraz ederek, sahte belgeyi tedavüle sürdüğüne vurgu yaptı.

Bayır, aynı gün söz konusu özel hastaneden yapılan araştırmada zanlıların adına herhangi bir PCR testi yapılmadığını hatta kayıtlarının dahi olmadığının tespit edildiğini mahkemeye aktardı.

Zanlıların aynı gün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden temin edilen derdest emri gereği tutuklandığını ve her iki zanlının da gönüllü ifade vererek suçunu kabul ettiğini belirten Bayır, zanlıların tutuklu yargılanmasını talep etti.

Yargıç Mine Ozankaya, zanlıların 20 günü aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.


 

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104