Sahtekarlığa 6 ay hapislik

banner37

UBP’de tanıdıkları olduğunu ve kendilerine ev, arazi icar ettireceği yalanını söyleyerek 3 kişiden toplam 157 bin 200 TL tutarında para alan Medet Gürler, hapse mahkum edildi

Sahtekarlığa  6 ay hapislik
banner90
banner8

Ahmet UÇAR

Lefkoşa’da Eylül – Ekim 2020 tarihinde yalan beyanda bulunarak 3 kişiden toplam 157 bin 200 TL tutarında parayı sahtekârlıkla temin eden sanık Medet Gürler, 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi Yargıcı Temay Sağer, sanığın “Sahtekârlıkla Para Temini” suçundan yargılandığını söyledi.

banner134
Sağer, sanığın Eylül-Ekim 2020 tarihinde M.S, A.İ.K. ve Z.D. isimli müştekilere UBP’de tanıdıkları olduğunu ve kendilerine devlet tarafından ev ve arazi icar ettireceğini söyleyip yalan beyanda bulunduğunu belirterek, toplamda 157 bin 200 TL nakit parayı sahtekârlıkla temin etmek suçundan yargılandığını kaydetti.

Sağer, mağdur ettiği kişilerin şikâyetlerini geri çektiğini ve aralarında mağduriyetlerin giderilmesi için anlaşma sağladıklarını dile getirerek, ancak işlenen suçun göz ardı edilemeyecek bir ciddiyette olduğunu vurguladı.

Bu tür suçlara hapis cezası dışında bir ceza verilemeyeceğine dikkat çeken Sağer, sanığın işlemiş olduğu suçlardan 6 ay hapis cezası ile cezalandırıldığını açıkladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75