banner6

Sahtekarlığı Türkiye’den biri yönetti

banner37

Başkalarına ait kredi kartı hesapları üzerinden uçak bileti kesip, otel rezervasyonu yaparak sahtekarlıkla para temin etmekle suçlanan E.K. ve M.G.’nin tutukluluk süresi dün 5 gün daha uzatılırken, polis önemli bir bulgusunu paylaştı:

Sahtekarlığı Türkiye’den biri yönetti
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA
 


2021’in Temmuz ve Eylül ayları içerisinde henüz kimlikleri tespit edilemeyen 18 şahsa ait kredi kartı hesapları üzerinden, uçak bileti kesildiği, 1 kişiye de otel rezervasyonu yapılarak, sahtekârlıkla 35 bin TL’lik kazanç elde edilmesi olayını soruşturan polis, dün E.K. ve M.G. isimli zanlıların tutukluluk süresini 5 gün daha uzattı.

banner134


Polis, mahkemede verdiği şahadetinde, zanlıları Türkiye’den bir kişinin yönlendirdiğinin tespit edildiğini vurguladı.


Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Hüseyin Oran, zanlıların “Sahtekârlıkla para temini” ve “Sahte davranışla kayıt temini” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.


Oran, zanlılar M.G. ve E.K.’nin temmuz-eylül ayları arasında Lefkoşa'da faaliyet göstermekte olan XP Travel isimli işyerinden henüz tespit edilemeyen şahıslara ait kredi kartı bilgilerini temin ederek banka hesapları üzerinden dolandırmak niyetiyle on sekiz farklı kişiye uçak bileti kestiğini ve bir şahsa da otel rezervasyonu yaptığını belirterek, karşılığında toplam 35 bin TL nakit parayı sahtekârlıkla temin ettiğini kaydetti.

Polis memuru Hüseyin Oran, zanlıları Türkiye’de bulunan bir kişinin yönlendirdiğinin tespit edildiğine vurgu yaptı.

Soruşturmanın devam ettiğine, alınan ifadelerin ve yapılan beyanların teyit tekzip edileceğine işaret eden Oran, serbest kalması durumunda soruşturmaya olumsuz yönde etki etme ihtimali bulunması nedeniyle zanlıların 5 gün süreyle poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Mine Ozankaya, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi adına zanlının aleyhine istenilen tutukluluk emrini verdi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104