banner6

Sahtekarlık suçundan yargılanacak

banner37

Uzman çavuş olan ve cep telefonu ticareti yapmadığı halde, 5 askerden sahtekarlıkla toplam 7 bin 650 TL’yi aldığı belirlenen zanlı İ.K., teminata bağlandı

Sahtekarlık suçundan yargılanacak
banner151

Emine UYSAL ÇALUDA

Değirmenlik’te askeri birlikte uzman çavuş olan ve cep telefonu ticareti yapmadığı halde, 4 askerden Xhaomi marka cep telefonu almak vaadiyle sahtekarlıkla toplam 5 bin 800 TL’yi aldığı, bir askerden de cep telefonunu satıp parasını getireceği yönünde kandırdığı tespit edilen zanlı İ.K., teminata bağlanarak serbest kaldı.

Polis, Kasım 2021 yılı içerisinde zanlının askerlik ile ilişkisinin kesildiğini belirtti.

“Sahtekarlıkla Mal ve Kredi Temini” suçuyla tutuklanan zanlı İ.K. dün sabah teminat talebiyle Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. 

Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Senem Palabıyık, tanık olarak polis memuru Ozan Kuşak’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Kuşak, 2021 yılı Ekim ayı içerisinde Değirmenlik'te bir askeri birlikte Araç Sevk Amirliği'nde görevli olan zanlı Uzman Çavuş İ.K.’nin, cep telefonu ticareti yapmadığı halde sahtekarlık ve dolandırmak kastıyla, vatani görevini yapmakta olan Piyade Er K.Ö., Piyade Er M.A.S., Piyade Er V.K. ve Piyade Er T.B. isimli şahıslardan kendilerine Xhaomi marka cep telefonu almak vaadiyle her birinde bin 450 TL toplam 5 bin 800 TL aldığını kaydetti.

Polis memuru Ozan Kuşak, zanlının yine Piyade Er T.S.'ye ait I-phone 7 marka siyah renk cep telefonunu bin 850 TL karşılığında satıp, kendisine parayı getireceğini beyan ederek adı edilenlerden sahte davranışla söz konusu parayı ve cep telefonunu adı edilenden sahtekarlıkla temin ettiğinin tespit edildiğine vurgu yaptı.

Kuşak, Kasım 2021 yılı içerisinde zanlının askerlik ile ilişkisinin kesildiğini ve zanlının 09.12.2021 tarihinde tespit edilip tutuklandığını belirtti.

Mesele ile başlatılan tahkikatın tamamlandığını söyleyen Kuşak, zanlının mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti. 

Yargıç Mine Ozankaya, zanlının yurtdışına çıkışının yasaklanmasına,  7 bin TL nakdi teminat yatırması, KKTC vatandaşı iki kefilin 100 bin TL kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün ispat-ı vücutta bulunması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110