banner6

Sahtekarlık ve hırsızlıktan yargılanacaklar

banner37

Kiracılardan tahsil ettikleri kira ücretlerini işyerine yatırmayıp sirkat etmekle suçlanan R.M.A. ve F.M.İ. ileride yargılanmak üzere 30’ar bin TL nakdi teminata bağlandı

Sahtekarlık ve hırsızlıktan yargılanacaklar
banner151

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da kira ücreti olarak kiracılardan tahsil ettikleri toplam 205 bin 510 TL ile 25 bin 200 doları çalıştıkları işyerine yatırmayıp sirkat etmekle suçlanan ve aleyhlerindeki soruşturma neredeyse 1 ayda tamamlanan R.M.A. (K-40) ve F.M.İ. (E-22), 28 günlük tutukluluğun ardından dün teminata bağlanarak, ileride yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Sahtekarlık ve hırsızlıkla suçlanan zanlılar diğer şartların yanında 30’ar bin TL’lik nakdi teminata bağlandı.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mine Gündüz Serden’in huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında, Savcı Fırat Kızıltunçlar, tanık olarak Gazimağusa Polis Müdürlüğü Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Gökhan Kol’u dinletti.

Tanık polis Gökhan Kol, Gazimağusa’daki bir üniversite kampüsü içerisinde faaliyet gösteren bir emlak şirketinde çalışan zanlıların, kira ücreti olarak kiracılardan tahsil ettikleri toplam 205 bin 510 TL ile 25 bin 200 dolar nakit parayı şirket hesabına yatırmayarak çaldıklarını anlattı.

Şikayet üzerine 7 Aralık’ta tutukladığı zanlılar aleyhine yürüttüğü soruşturmasını tamamladığını, bu sürede 94 kişiden ifade temin ettiğini kaydeden tanık polis, mahkemeden zanlıları uygun bir teminata bağlamasını istedi.

Tanık polis ayrıca, aleyhlerindeki “müstahdem tarafından sirkat” ile “evrak sahteleme ve tedavüle sürme” suçlamalarını reddeden zanlıların, öğrencilerden tahsil ettikleri yurt ücretlerine karşı kestiği makbuzlarda ve süreçlerindeki rakamlarda değişiklik yapıp, imzalayarak sahtelediklerini muhasebeye vermek suretiyle tedavüle sürdüklerini tespit ettiğini mahkemeye aktardı.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Mine Gündüz Serden, KKTC dışına çıkmaktan men ettiği zanlıları, 30’ar bin TL nakdi teminata bağladı.

Ayrıca, zanlılar lehine KKTC vatandaşı 3’er kefilin 100’er bin TL’lik kefalet senedi imzalamasına emir veren Yargıç Serden, zanlıların yargılanıncaya değin, haftada 1 gün de polise ispat-ı vücutta bulunmasını kararına ekledi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110