Sahtekarlıkla 7 bin 600 TL temin etmekle suçlanıyor

banner37

İskele’deki bir akaryakıt istasyonundan aldığı akaryakıtları toplam 10 adet sahte 100’lük ABD Doları ile ödediği belirlenen İ.H., dün teminat amaçlı mahkemeye çıkarıldı

Sahtekarlıkla 7 bin 600 TL  temin etmekle suçlanıyor
banner90
banner8

Ayşe BULUT

İskele’deki bir akaryakıt istasyonundan aldığı akaryakıtları toplam 10 adet sahte 100’lük ABD Doları ile ödeyip, 7 bin 600 TL temin etmekle suçlanan zanlı İ.H., dün mahkemeye çıkarıldı.

banner134
İskele Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Tutku Candaş’ın huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, Savcı Fırat Kızıltunçlar, operasyonun detaylarını aktarması için, tahkikat memuru Mustafa Aksoy’u tanık olarak dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Aksoy, zanlı İ.H.’nin tasarrufundaki 10 adet 100’lük ABD’de dolarlarını tasarruf edip, 2020 Ağustos ayı ve 19 Ekim 2020 tarihleri arasında İskele Boğaz’ında faaliyet gösteren Tatlı Petrol isimli işyerine değişik tarihlerde vermek suretiyle benzin ve nakit para alarak, tedavüle sürüp, sahtekarlıkla 7 bin 600 TL temin ettiğini belirtti.

Polis memuru Mustafa Aksoy, olayın 10 Aralık 2020 tarihinde polise rapor edilmesi sonrası bahse konu banknotların müştekinden teslim alınıp emare zapt edildiğini anlattı.

Aksoy, meseleyle ilgili olarak başlatılan tahkikatın tamamlandığını belirterek, zanlının mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Tutku Candaş, zanlının davaları görüşülünceye değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, tüm kimlik pasaport ve seyahat belgelerinin polise teslim etmesi, 5 bin TL nakdi teminat yatırması, KKTC vatandaşı muteber iki kefilin 100’er bin TL’lik kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün en yakın polis karakoluna ispat-ı vücutta bulunmasına emir verdi.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75