banner6

Sahtekarlıktan vazgeçmiyor

banner37

Farklı tarihlerde birçok kişiden‘çalışma izni’ ve ‘vatandaşlık’ işlemlerini yapacağı vaadiyle 11 bin 922 TL’yi aşkın para alan E.B.K. isimli zanlının benzeri suçtan mahkum olup hapis yattığı belirtildi

Sahtekarlıktan vazgeçmiyor
banner151

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da çalışma izni ve vatandaşlık işlemlerini yapacağı vaatleriyle farklı tarihlerde T.B.(E-58) ve İ.A.(E-41) isimli iki kişinin yanı sıra birçok kişiden daha dolandırarak sahtekarlıkla para temin ettiğitespit edilen E.B.K. isimli 43 yaşındaki kadının tutukluluk süresi uzatıldı.

Polis, zanlının benzer suçtan yargılanıp, hapis cezası aldığını mahkemeye aktardı.

“Sahtekarlıkla paratemini” suçlamasıyla tutuklanan zanlı, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve aleyhinde bir gün ek tutukluluk emri alındı.

Yargıç TemaySağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Senem Palabıyık, tanık olarak Adli Şube’de görev yapan polis çavuşu Hüseyin Ergüleç’i dinletti.

  Mahkemede yeminli şahadet veren Ergüleç, zanlı E.B.K’nin Eylül 2021 ayı içerisinde Lefkoşa’da, dolandırmak kastı ile çalışma izin işlemlerini yapacağı gerekçesi ile Lefkoşa’da sakin Azeri İrsen’den 9 bin 67 TL nakit para aldığını kaydetti.

Ergüleç, zanlının aynı ay içerisinde yine dolandırmak kastı ile vatandaşlık işlemlerini yapacağı gerekçesi ile Lefkoşa’da sakin Türkeş Barkut’tan ise 2 bin 855 TL nakit para alarak herhangi bir işlem yaptırmayıp, toplam 11 bin 922 TL konu parayı sahtekarlıkla temin ettiğine vurgu yaptı.

Zanlının 23.12.2021 tarihinde Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden temin edilen derdest emri gereği Lefkoşa’da tespit edilerek tutuklandığını ve üç kişinin daha aynı şikayetle polise başvurduğunu belirten Ergüleç, alınması gereken ifadeler olduğundan tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının bir gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.
Yargıç Temay Sağer, talebi onayladı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110