Sahtekârlıktan yargılanacaklar

banner37

Gazimağusa’da, üçüncü ülke vatandaşları için sahte ön izin düzenleyen ve bunun karşılığında para temin eden üç kişi teminat duruşmasına çıkarıldı

Sahtekârlıktan yargılanacaklar
banner90
banner99

CİDDİ SUÇLAR, AĞIR CEZA KAPSAMINA GİRER… Mahkeme, zanlıların methaldar oldukları suçların ciddiyetine ve Ağır Ceza Mahkemesi kapsamına giren suçlardan olduğuna vurgu yaptı. Yargıç Candaş, zanlıların yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 5’er bin TL nakdi teminat yatırmaları, KKTC’de muteber ikişer kefilin 75’er bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada birer gün polise ispat-ı vücutta bulunmaları koşulları ile tutuksuz yargılanmalarına emir verdi

Ayşe BULUT

   Gazimağusa’da üçüncü ülke vatandaşları için sahte ön izin düzenleyen ve bunun karşılığında para temin eden üç kişi teminatla serbest bırakıldı.

   Olayla ilgili tutuklanan Cemal Coşkun, Enver Büyüköztürk ve Mehmet Büyüköztürk, dün, İskele Kaza Mahkemesi huzuruna çıkarıldı.

   Yargıç Tutku Candaş huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Fırat Kızıltunçlar, İskele Polis Müdürlüğü’ne bağlı polis memuru Mustafa Hacıhasanoğlu’nu tanık olarak dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Hacıhasanoğlu, Kasım 2019’da, Gazimağusa’da, Celal Coşkun, Enver Büyüköztürk ve Mehmet Büyüköztürk’ün, üçüncü ülke vatandaşları için sahte ön izin başvuru formu hazırladıklarını tespit ettiklerini belirtti.

   Mustafa Hacıhasanoğlu, zanlıların, Shabbir Hüssein’e ait bilgileri yazıp Çalışma Dairesi kaşesi ile mühürledikten sonra Enver Büyüköztürk’ün telefonuna kaydedilen söz konusu evrakı, Amjad Shadzad’ye cep telefonu üzerinden gösterip, karşılığında 2 bin 200 Euro ve 4 bin TL aldıklarını tespit ettiklerini aktardı.

   Hacıhasanoğlu ayrıca Mehmet Büyüköztürk’ün de 6 bin 500 TL aldığını belirlediklerini ifade etti.

Soruşturma tamamlandı

   Hacıhasanoğlu, olayın, 1 Temmuz 2020 tarihinde polise rapor edildiğini söyledi; 7 Temmuz’da Celal Coşkun ve Enver Büyüköztürk’ün, 9 Temmuz’da da Mehmet Büyüköztürk’ün tespit edilerek tutuklandığını anlattı.

   Mesele ile ilgili soruşturmanın tamamlandığına dikkat çeken Hacıhasanoğlu, zanlıların, mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

banner134
   İskele Kaza Mahkeme Yargıcı Tutku Candaş, zanlıların methaldar oldukları suçların ciddiyetine ve Ağır Ceza Mahkemesi kapsamına giren suçlardan olduğuna vurgu yaptı.

   Yargıç Candaş, zanlıların yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 5’er bin TL nakdi teminat yatırmaları, KKTC’de muteber ikişer kefilin 75’er bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada birer gün polise ispat-ı vücutta bulunmaları koşulları ile tutuksuz yargılanmalarına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75