Şakayla başladı, kavgayla son buldu

banner37

Girne’deki bir inşaatta kablo kesme aleti attığı arkadaşını gözünden yaralayan Mohsin Raza, 7 bin 500 TL’lik teminatı yatıramadığı için cezaevine gitti

Şakayla başladı, kavgayla son buldu
banner99

Meyil AVCAN

   Girne’de bir inşaatta elektrikçi olarak çalışan Pakistan uyruklu 27 yaşındaki zanlı Mohsin Raza, tartıştığı Bangladeş uyruklu iş arkadaşına kablo kesme aletini fırlatınca, arkadaşını sol gözünün altından yaraladı.

   Olay sonrası şikâyet üzerine tutuklanan zanlı, dün mahkemeye çıkarılarak teminata bağlandı. Mahkemenin bağladığı 7 bin 500 TL’lik nakdi teminat emrini yerine getiremeyen Raza, parayı yatırıncaya veya yargılanıncaya kadar hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.

   Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen teminat duruşmasında, Yardımcı Savcı Senem Palabıyık, Girne Polis Müdürlüğü Adli Şube’de görevli polis memuru Kader Çamlıbelli’yi tanık olarak dinletti.

banner134
   Polis memuru Kader Çamlıbelli, zanlı Mohsin Raza’nın “Yaralama” ve “Tecavüzi Alet Taşıma” suçlarından methaldar olduğunu belirterek, olayın olgularını mahkemeye aktardı.

   Olayın önceki gün meydana geldiğini kaydeden Çamlıbelli, Lefkoşa’da faaliyet gösteren bir inşaat şirketinin Girne’de bulunan inşaatında elektrikçi olarak çalışan zanlının, işle ilgili sözlü tartıştığı müştekiye kablo kesme aletini fırlatarak sol gözünün altında 2 santim yara açılmasına neden olduğunu belirtti.

   Çamlıbelli, zanlı Mohsin Raza’nın Pakistan uyruklu olduğunu ve ülkemizde çalışma izinli olarak ikamet ettiğini kaydederek, yürütülen tahkikatın tamamlandığını ve zanlının mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

   Mahkemede söz hakkı tanınan zanlı Raza, amacının kavga etmek olmadığını, şakalaşırken konunun aniden ciddiye bindiğini belirterek, mahkemeden özür diledi.

   Yargıç Meltem Dündar, zanlının işlediği suçun 3 yıla kadar hapislik cezası öngören ve Ağır Ceza Mahkemesi’nin yetkisine giren bir suç olduğuna vurgu yaparak, zanlının yurt dışına çıkışının yasaklanmasına, seyahat belgelerini polise teslim etmesine, Lefkoşa Polis Merkezi’ne haftada bir ispat-ı vücutta bulunmasına ve 7 bin 500 TL nakdi teminat yatırması koşuluyla serbest kalmasına karar verdi.

   Zanlının, teminat koşullarını yerine getiremeyeceğini belirtmesi üzerine, Yargıç Dündar, nakdi teminatı yatırıncaya değin zanlının hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2019, 09:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75