banner6

'Sakıncası yoksa serbest kalmak isterim'

banner37

23 yaşındaki Muhammet Furkan Kaştaş, Girne’de ‘huzur’ operasyonu ekibine uyuşturucu ile yakalandı; Mahkemedeki savunması ilginçti

'Sakıncası yoksa serbest kalmak isterim'
banner151

Emine UYSAL

Girne’de gerçekleştirilen ‘huzur’ operasyonu sırasında görev yapan polis ekibi, 23 yaşındaki Muhammet Furkan Kaştaş’ın aracında yaklaşık 1 gram uyuşturucu madde buldu.

Kaştaş’ın KKTC’ye iki ay önce geldiği öğrenildi.

“Kanunsuz Uyuşturucu Madde (Hintkeneviri) Tasarrufu” suçlamasıyla gözaltına alınan Muhammet Furkan Kaştaş, dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi’nin huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Emine Taşkın, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis çavuşu Mehmet Bayram’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Bayram, 18 Kasım’da, saat 22:00 sıralarında, Girne’de gerçekleştirilen huzur operasyonu sırasında Cürümleri Önleme Şubesi ile Trafik Şubesi ekibinin, zanlının kullanımında bulunan araçta yaptığı aramada; içerisinde tütünle karışık hintkeneviri türü uyuşturucu madde olduğuna inanılan 2 adet sarma sigara ve içerisinde yaklaşık bir gram hintkeneviri türü uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan bir adet uyuşturucu madde kırıcısı bulunarak emare olarak alındığını belirtti.

Polis çavuşu Mehmet Bayram, zanlının gönüllü ifade verdiğini ve tahkikatın çok yönlü devam ettiğini söyleyerek, tahkikat amaçlı üç gün tutuklu kalmasını talep etti.

Zanlı: Tutuklu kalmasam da arasanız gelirim

Mahkemede söz alan zanlı Muhammet Furkan Kaştaş, “Tutuklu olmamamın bir sakıncası yoksa serbest kalmak isterim. Kaçma eğiliminde bulunmadım. Ne zaman ararsanız gelirim” dedi.

Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi, ilk nazarda zanlının suçla alakası olduğuna bulgu yapıp, tahkikat amaçlı üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2016, 10:59
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110