banner6

Saksıda hintkeneviri yetiştirdiler

banner37

Narkotik polisi, Gazimağusa’daki bir evde düzenlediği baskında, biri Almanya’dan ülkeye turist olarak gelen iki genci ‘uyuşturucu ziraatı ve tasarrufu’ suçlarından tutukladı

Saksıda hintkeneviri yetiştirdiler
banner151

Sedef BOŞNAK

Narkotik polisinin Gazimağusa’daki bir eve düzenlediği baskında, biri Almanya’dan ülkeye turist olarak gelen iki genç tutuklandı.

Polis, ihbar üzerine düzenlediği baskında, saksıda ekili 6 santim uzunluğundaki hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan bitkiye, 3 gram ağırlığındaki hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeye, içerisinde hintkeneviri türü uyuşturucu kalıntısı olduğuna inanılan bir adet hassas teraziye ve bir adet öğütücüye el koydu.

Uyuşturucu madde ziraatı ve tasarrufundan tutuklanan Emre Nacar ile Jakop Nepomuk Erhardt, dün mahkemeye çıkarıldı ve aleyhlerine tahkikat amaçlı 3’er gün tutukluluk emri temin edildi.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Yargıcı Gökan Asafoğulları’nın huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Serhan Bundak, Narkotik ve

Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Mustafa Kavaz’ı meseleyle ilgili olguları aktarması için tanık kürsüsüne çağırdı.

Tanık polis Mustafa Kavaz, aldıkları bilgi ışığında, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’ne bağlı bir polis ekibi tarafından, 30 Kasım 2017’de konu ikametgâha giderek, zanlıları makul güç kullanarak alı koyduğunu söyledi.

Mustafa Kavaz, bahse konu evde, mahkeme emri gereği 19.40 ile 20.15 saatleri arasında arama yaptıklarını anlattı.

Balkondaki saksı içerisinde ekili 6 santim uzunluğunda hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan bitkiyi bulup emare aldıklarına dikkat çeken Kavaz, evin salonunda 1, mutfakta ise 3 ayrı kâğıda 2 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi bulup zapt ettiğini söyledi.

Tanık polis, konu evde ayrıca, içerisinde hintkeneviri türü uyuşturucu kalıntısı olduğuna inanılan bir adet hassas terazi ile bir adet öğütücüyü de bulduğunu anlattı ve emareleri incelenmesi için ilgili laboratuara göndereceğini belirttikten sonra, zanlılar aleyhine henüz yeni başlattığı tahkikatını salimen yürütebilmek için mahkemeden süre talep etti.

Yargıç zanlıların konu suçlara bağlantılı olabileceğine bulgu yaptı ve zanlıların 3’er gün süreyle poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2017, 10:18
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110