Saldırgan sır, araba poliste

banner37

Eray Kenanoğlu’na önceki akşam Girne’de kurşun yağdıran zanlının kimliği belirlendi, olayda kullanılan kiralık araç Karaoğlanoğlu’nda terk edilmiş olarak bulundu

banner87
Saldırgan sır, araba poliste
banner90
banner8

Girne’de önceki akşam saat 20.20’de Naci Talat Caddesi üzerinde 46 yaşındaki Eray Kenanoğlu’nun uğradığı silahlı saldırı olayını araştıran polis, saldırganın kimliğini belirlerken, olay yerinden kaçmakta kullanılan kiralık aracı da Karaoğlanoğlu bölgesindeki bir süpermarketin park yerinde terk edilmiş olarak buldu.

Polis dün sabah, Eray Kenanoğlu’nun vurulması olayında kullanılan ZNY 928 plakalı kiralık aracın arandığını duyurdu, öğle saatlerinde ikinci bir duyuruda aracın Karaoğlanoğlu’nda bir süpermarketin park yerinde terk edilmiş olarak bulunduğunu açıkladı. Hemen ardından bir duyuru daha yapan polis, Uğur Sağlık isimli kişinin fotoğrafını yayınlayarak kurşunlama olayının zanlısı olarak arandığını duyurdu ve vatandaşlardan yardım istedi.

Polis Basın Subaylığı olayla ilgili dün sabah yayımladığı duyuruda “Dün (önceki) akşam Girne’de, Eray Kenanoğlu’nun vurulması olayı ile ilgili olarak, zanlıların olay yerinden kaçmada kullandıkları tespit edilen ZNY 928 plakalı, beyaz renk Ford Fiesta marka kiralık salon aracı görenlerin en yakın polis merkezine haber vermeleri önemle rica olunur” derken, öğle saatlerinde “Eray Kenanoğlu’nun vurulması olayında kullanılan kiralık araç Karaoğlanoğlu Lemar bölgesinde terk edilmiş vaziyette bulunmuştur. Olaya duyarlılık gösterip aracın bulunmasında polise yardımcı olan vatandaşımıza teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

Kısa süre sonra üçüncü bir duyuru daha yayımlayan polis, bu kez, 10 Ocak 1982 İstanbul doğumlu Uğur Sağlık isimli kişinin fotoğrafını ve TC nüfus cüzdanının resmini de ekleyerek ‘Dikkat aranıyor’ başlığıyla şu açıklamayı yaptı:

“Eray Kenanoğlu’nun vurulması olayı ile ilgili olarak söz konusu fotoğraftaki şahıs zanlı olarak aranmaktadır. Bahse konu şahsı görenlerin en yakın polis merkezine haber vermeleri önemle rica olunur.”

Şüpheli bir de çanta bulundu

Eray Kenanoğlu’na tabancayla 15 el ateş edildikten sonra olay yerinden kaçmakta kullanılan kiralık aracın bulunmasının ardından hem araçta, hem de aracın bulunduğu bölgede uzun süre araştırma yapan polis, araçtan yaklaşık 100 metre ilerideki bir çöp bidonunda şüpheli bir sırt çantası buldu.

Çanta ve kiralık araç, olay yerindeki incelemelerin tamamlanmasının ardından ileri tetkik için Girne Polis Müdürlüğü’ne götürüldü.

 

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2019, 08:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75