banner6

“Saldırmadım, nasihat ettim”

banner37

Kumyalı’da 16 yaşındaki kız çocuğuna cinsel saldırı ve tacizde bulunduğu iddia edilen 38 yaşındaki M.B., avukatı aracılığıyla suçlamaları reddetti

“Saldırmadım, nasihat ettim”
banner8

Sedef BOŞNAK
Kumyalı’da bir liseye bağlı uygulamalı bir turizm otelinde, masada karşılıklı oturduğu 16 yaşındaki S.K.’ye cinsel saldırıda bulunup taciz ettiği iddiasıyla tutuklanan 38 yaşındaki M.B., olaydan 2 gün sonra polise yapılan şikayet üzerine tutuklandı.
M.B., dün, Gazimağusa’da nöbetçi yargıç huzuruna çıkartılarak aleyhine tahkikat maksatlı 2 gün tutukluluk emri alındı.
Aleyhindeki suçlamaları avukatı Süleyman Özergin aracılığıyla reddeden M.B., erkek arkadaşından ayrıldığı için kendine zarar veren kıza “Abim yapma böyle yanlış yoldasın” diye nasihat edip, eliyle omuzundan tutuğunu ileri sürdü.
Dünkü tutukluluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hüseyin Eser, İskele Polis Müdürlüğü’ne bağlı Ziyamet Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru Selaattin Hacıhasanoğlu’nu tanık kürsüsüne yeminli şahadete çağırdı.
Hacıhasanoğlu, zanlının, 17 Kasım’da saat 14.00’te, zanlının, bir liseye bağlı uygulamalı turizm otelinde, meydana gelen, “cinsel saldırı” ve “cinsel taciz”, suçlarından methaldar olduğunu söyledi. Hacıhasanoğlu, zanlının, masada karşılıklı oturduğu bir sırada, S.K.’nin yüzünü sol eliyle okşayıp, boynuna sarılıp, eliyle göğsünü ellemek suretiyle, cinsel saldırıda bulunduğunu anlattı. Tanık polis, zanlının ayrıca, S.K.’ye “Seninle birlikte olmak isterim” demek suretiyle cinsel tacizde bulunduğunu kaydetti.
Tanık polis, 19 Kasım’da polise yapılan şikayet üzerine zanlıyı derdest emri gereği tutukladığını belirterek zanlının gönüllü ifade verdiğinden söz etti.
Olay yerinde kamera kaydı araştırması yapacağını belirten tanık polis, mahkemeden tahkikatını salimen yürütebilmek için süre istedi.
Zanlıyı savunan avukat Süleyman Özergin, müvekkili aleyhindeki tüm iddiaları reddetti ve tanık polisi sorguladı. Özergin, olayın görgü tanığı olup olmadığını sorduktan sonra, müvekkilinin gönüllü ifadesindeki birkaç hususla ilgili yanıt istedi.
Tanık polis ise cevaben, meseleyle ilgili tüm hususları araştırmak için mahkemeden süre talep ettiğini belirtti ve “Olayın olduğu gün, konu mahalde Bir Zamanlar Kıbrıs adlı film çekimi vardı. Bölge kalabalıktı ancak müşteki ve zanlı kalabalık alanda değildi. Olayın görgü tanığı var mı yok mu araştıracağız. Zanlının gönüllü ifadesinde beraber oturduklarını ve omuzuna dokunduğunu iddia ederken, müşteki kendisine sarıldığını iddia ediyor. Her iki iddia da araştırılacak” dedi.
Huzurundaki şahadeti ve avukatın beyanlarını değerlendiren Yargıç Mine Gündüz Serden, zanlının tahkikatın selameti açısından, 2 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

 

banner134

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104