Salman, cinayetle itham edildi

banner37

Sanatçı-Öğretmen Hasan Işık Özgöçmen’in katil zanlısı Muhammed Salman’ın yargılanmasına dün başlandı

banner87
Salman, cinayetle itham edildi
banner90
banner8

DURUŞMALAR, 10 EKİM’DE BAŞLAYACAK… Hasan Işık Özgöçmen’in öldürülmesiyle ilgili cinayet davasının Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi’ne havale edilebilmesi için ilk tahkikat duruşmaları dün İskele Kaza Mahkemesi’nde başladı. Cinayetten sonra Güney Kıbrıs’a kaçan ve daha sonra KKTC’ye iade edilen Muhammed Salman, dün aleyhindeki suçlardan itham edildi. Dava, duruşmalara başlanılmak üzere 10 Ekim’e tehir edildi.

Ayşe BULUT

Seramik sanatçısı ve öğretmen Hasan Işık Özgöçmen’in öldürülmesiyle ilgili cinayet davasının ilk tahkikat duruşmaları dün İskele Kaza Mahkemesi’nde başladı.

İskele Long Beach ve Ötüken köyleri arasındaki ormanlık alanda 28 Eylül 2018 tarihinde, Hasan Işık Özgöçmen’i boğazını kemerle sıkarak öldürüp, cebindeki parasını da çaldıktan sonra Güney Kıbrıs’a kaçan ve daha sonra Rum Yönetimi tarafından BM aracılığı ile KKTC’ye iade edilen Pakistan uyruklu Muhammed Salman, dün aleyhindeki suçlardan itham edildi.

Hasan Işık Özgöçmen’in öldürülmesiyle ilgili cinayet davasının Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi’ne havale edilebilmesi için başlanan ilk tahkikat duruşmalarında tanıkların dinlenmesine başlanılmak üzere dava 10 Ekim 2019 tarihine tehir edildi.

Ceza Davaları Yargıcı Tutku Cantaş’ın baktığı davanın dünkü celsesinde, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Ahmet Özlemler, sanık Muhammed Salman’ı, Hasan Işık Özgöçmen’i taammüden kemerle boğarak öldürmek, Özgöçmen’i öldürdükten sonra cüzdanındaki paraları çalmak, KKTC’de izinsiz ikamet etmek ve Askeri bölgeyi ihlal ederek yasa dışı bir şekilde Güney Kıbrıs’a geçmek suçlarından itham etti.

Salman’ın aleyhindeki davaları kabul etmemesi üzerine, Savcı Özlemler, tanıklarına celp çıkarmak için mahkemeden tehir talep etti.

Mahkeme, davanın duruşmalarına başlanılmak üzere davayı 10 Ekim 2019 tarihine tehir etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75