banner6

Sandalyeleri tekmeledi, kapı camını kırdı

banner37

Transfer servisinden adına para gelmemesine öfkelenen Nijeryalı üniversite öğrencisi, Kooperatif Merkez Bankası’nın Gazimağusa şubesinde terör estirdi.

Sandalyeleri tekmeledi, kapı camını kırdı
banner8

Sedef BOŞNAK

Transfer servisinden adına para gelmemesine öfkelenen Nijeryalı üniversite öğrencisi, Kooperatif Merkez Bankası’nın Gazimağusa’daki şubesinde, önceki gün adeta terör estirdi.

Yapılan şikayet üzerine, “kasti hasar”, “uygunsuz tavır ve hareket” ve “kasti hasar” suçlarından tutuklanan Olatunji Daniel Balagun, dün işlediği suçlardan ileride yargılanmak üzere mahkemeye çıkarıldı.

Bin TL nakdi teminata bağlanıp yargıya kadar serbest bırakılan Olatunji Daniel Balagun’un, banka içerisinde elinde tuttuğu kalemleri fırlatıp, sandalyeleri tekmeledikten sonra dışarıya çıkarak giriş kapı camını kırdığı belirtildi.

Dünkü teminat duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Serhan Bundak, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Emin Özbilen’i tanık olarak dinletti.

Tanık polis Emin Özbilen, zanlının, “kasti hasar”, “uygunsuz tavır ve hareket” ve “kasti hasar” suçlarından methaldar olduğunu söyledi ve zanlının, 17 Kasım 2016’da, saat 10.45’te, banka şubesindeki banka memurundan transfer sisteminden adına para gelmediğini öğrenmesi üzerine konu suçları işlediğini söyledi.

banner134

Emin Özbilen, zanlının banka içerisinde, elinde tuttuğu kalemleri fırlatıp, sandalyeleri tekmeledikten sonra bağırıp çağırarak dışarıya çıktığını ve ana giriş kapısına yumruk atıp kırarak 400 TL’lik hasar yaptığını anlattı.

Özbilen,  aynı gün tespit edip tutukladığı zanlı aleyhine yürüttüğü soruşturmasını tamamladığını söyledi ve mahkemeden zanlı aleyhine uygun teminat talep etti.

Zanlıyı temsil eden avukatı Ramadan Sanıvar ise, mahkemeden, yabancı uyruklu olan müvekkilini, kefil kefaleti dışındaki teminat şartlarına bağlamasını talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren yargıç, yurt dışına çıkışını yasakladığı zanlıyı bin TL nakdi teminata bağladı.

 

 

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2016, 10:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88