'Sanık uslanmaz bir profil çiziyor'

banner37

Girne Ağır Ceza Mahkemesi, nisan ayında, Dikmen’deki bir kasap dükkanından 6 kilo kıyma ve yazar kasa çalan Savaş Borova’yı, önceden de benzer suçları olduğunu dikkate alınarak 1 yıl hapse mahkum etti

'Sanık uslanmaz bir profil çiziyor'
banner99

Elmas TOKAY

Dikmen’deki bir kasap dükkanından geçtiğimiz nisan ayında, 6 kilo kıyma, yazar kasa ve 2 adet pos cihazı çalan Savaş Borova, daha önceden de benzer suçları olduğu göz önünde bulundurularak, Girne Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 1 yıl hapse mahkum edildi.

Ağır ceza heyeti adına kararı okuyan Yargıç Seran Bensen, sanığın 2003 yılında benzer suçtan mahkum olduğunu, 2009, 2014 ve 2016 yıllarında benzer suçları yeniden işleyerek uslanmaz bir profil çizdiğine dikkate çekti.

Melek Esendağlı başkanlığında Yargıç Seran Bensen ve Yargıç Murat Soytaç’tan oluşan Girne Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin baktığı davanın dünkü karar oturumunda, İddia Makamı Başsavcılık adına Kıdemli Savcı Erdinç Akyener hazır bulundu.

Heyet adına kararı okuyan Yargıç Seran Bensen, sanığın “dükkan açma” ve “sirkat” suçlarından yargılandığını kaydetti.

“Çalınan kıyma buzdolabında çıktı”

Yargıç Bensen, Savaş Borova’nın Dikmen’de faaliyet gösteren Cumhur Kasap isimli iş yerine 23 Nisan 2017 tarihinde saat 20.40 ile 24 Nisan 2017 sabahında saat 10.00 arasındaki bir zaman diliminde girdiği iddiası üzerine soruşturma başlatıldığını, yapılan soruşturmada sanık Borova’nın işlediği suçu itiraf ettiğini, çalınan 6 kilo kıymanın ise buzdolabından çıktığına dikkat çekti.

Borova’nın 2003 yılında benzer suçtan yargılandığını ancak suç tarihinin üzerinden uzun yıllar geçtiğini belirten Bensen, sanığın 2009, 2014 ve 2016 yıllarında benzer suçları yeniden işleyerek uslanmaz bir profil çizdiğini kaydetti.

banner134

Bensen, sanığa ceza takdir ederken, kamu menfaatini göz önünde bulundurarak hapislik cezası verilmesi gerektiğine değindi.

Verilecek olan cezanın aynı suçu işlemek isteyenlere, caydırıcı ve ibret verici olması gerektiğinin altını çizen Seran Bensen, sanık Savaş Borovay’ı oy birliği ile 12 ay (1 yıl)  hapse mahkum ettiklerini açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2017, 08:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75