“Şans verdik dinlemedin! Cezanı çek, aklın başına gelsin”

banner37

Uyuşturucu suçundan yakalanan ve aleyhlerindeki polis soruşturması tamamlanan gençlerden biri, kendisine 3 bin TL para verip, kefil olması için gözyaşı döktüğü babaannesinden nasihat aldı

“Şans verdik dinlemedin! Cezanı çek, aklın başına gelsin”
banner90
banner8

“BİZE DEĞİL, KENDİNE SÖZ VER”… Geçmişte benzer iki sabıkası olduğu için diğer şartların yanında mahkemenin 3 bin TL’de nakdi teminata bağladığı M.A., serbest kalabilmek için bu parayı babaannesinden istedi ancak babaanneden hiç beklemediği bir nasihat aldı. “Bize değil, kendine söz ver! Bataktan kurtul. Bu kez arkanda durmayacağız. Şans verdik dinlemedin! Cezanı çek, aklın başına gelsin” diyen babaanne, torununa sevgiyle sarıldı ve gözyaşları içerisinde O’nu cezaevine gönderdi.

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da hareketlerinden şüphe duyularak üzerinde yapılan aramada, içerisinde uyuşturucu madde olduğuna inanılan 1 adet tütünle karışık sarma sigarayla yakalanan M.A. ve M.A.’ya yarım gram ağırlığında uyuşturucu satan İ.Ş. aleyhine yürütülen polis soruşturması tamamlandı.

Mahkeme, huzurundaki her iki zanlıyı, işlediği iddia edilen suçlardan ileride yargılanmak üzere teminata bağladı.

KKTC dışına çıkmaktan men edilip, bu maksatla tüm pasaport ve seyahat belgelerine el konulan zanlıların lehine KKTC vatandaşı 1’er kefilin 50’şer bin TL’lik kefalet senedi imza etmesini isteyen mahkeme ayrıca,

2015 ve 2017 yıllarında benzer 2 sabıkası bulunan M.A.’yı 3 bin TL nakdi teminata bağladı.

Evlatlarını mahkeme önünde gören her iki gencin ailesi perişan oldu.

Bir önceki celsede, “Torunumu ne yaptıysak, uyuşturucu illetinden kurtaramadık. Her yer satıcı doldu. Tam teşekküllü bir tedavi merkezi yok” diye isyan eden babaanne, kendisine para verip kefil olmasını isteyen torununa nasihatte bulundu.

“Bize değil, kendine söz ver! Bataktan kurtul. Bu kez arkanda durmayacağız. Şans verdik dinlemedin!

Cezanı çek, aklın başına gelsin” diyen babaanne, torununa nasihatte bulunarak, sevgiyle sarıldı ve gözyaşları içerisinde O’nu cezaevine gönderdi.

“Tahkikat bitti”

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak’ın sorularını, tahkikat memuru Hasan Selvili yanıtladı.

Tanık polis Hasan Selvili, 29 Kasım’da saat 20.30 sıralarında, Gazimağusa’da, Saçıkaralılar Sokak üzerinde Gazimağusa Adli Şube personeli tarafından şüpheli görülen 24 yaşındaki M.A.’nın üzerinde arama yapıldığını söyledi.

Hasan Selvili, M.A.’nın giydiği eşofmanın cebinde, sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde olduğuna inanılan ucu yanık 1 adet sarma sigara bulunarak emare alındığını belirttikten sonra, konu maddenin İ.Ş.’den yarım gram olarak alındığını öğrenmesi üzerine İ.Ş.’yi de derdest emri gereği tutukladığını anlattı.

Tanık polis her iki zanlıya yazılı dava tebliğ ettiğini belirttikten sonra, mahkemeden KKTC vatandaşı zanlıları uygun bir teminata bağlamasını talep etti.

M.A.’nın benzer iki sabıkası bulunduğuna dikkat çeken tanık polis, her iki zanlının kendilerine tebliğ edilen davalara kabul yanıtını verdiğini belirtti.

Mahkeme, her iki zanlıyı, KKTC dışına çıkmaktan men edip, bu maksatla tüm pasaport ve seyahat belgelerine el koydu.

Zanlılar lehine, KKTC vatandaşı 1’er kefilin 50’şer bin TL’lik kefalet senedi imza etmesini isteyen mahkeme ayrıca, sabıkalı genç M.A.’yı 3 bin TL nakdi teminata bağladı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75