Şansını kullanamadı, hapsin yolunu tuttu

banner37

Gazimağusa’da Denetimli Serbestlik Yasası’ndan faydalandırıldığı süre içinde, evinde ve üzerinde uyuşturucu maddeyle yakalanan H.H.H., bu kez cezaevine gönderildi

Şansını kullanamadı, hapsin yolunu tuttu
banner99

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da, alınan ihbar doğrultusunda, benzer suçtan birçok kez mahkeme huzuruna çıkarılan sabıkalı genç H.H.H., uyuşturucu madde suçundan ileride yargılanmak üzere, 2 ayı geçmeyen bir süre hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davaları yürüten Savcı Yardımcısı Fırat Kızıltunçlar, meselelerin tahkikat memuru olan Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Gökhan Yıldırım’ı yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis Gökhan Yıldırım, 26 Kasım’da aldığı ihbar doğrultusunda, Yeniboğaziçi’nde GN 276 plakalı aracı içerisinde tespit ettiği zanlının tutukluluk süresince yaptığı soruşturmayı mahkemeye aktarıp, suçunu itiraf eden zanlının tasarrufundaki maddeleri, 23 Kasım’da, Gazimağusa’dan 450 TL karşılığında, 9 gram olarak satın aldığını anlattı.

Gökhan Yıldırım, zanlının, aracında ve Mormenekşe’deki evinde ele geçirdiği maddelerin incelendiği laboratuvardan gelen rapora göre, zanlının tasarrufundaki maddelerin sentetik cannabinoid türü uyuşturucu içeren 10 sarma sigara ve ayni türden 5 gram 310 mg uyuşturucu olduğunu mahkemeye aktardı.

Yıldırım, yıl önce geldiğini ve benzer suç işleyip bu suçtan Denetimli Serbestlik Yasası’ndan faydalandırıldığı süre içinde yeniden tutuklandığına dikkat çekti.

Konu suçların ağırlığına ve yaygınlığına dikkat çeken tanık polis, mahkemeden, yargıdan kaçma ihtimali bulunan zanlıyı cezaevine göndermesini talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, talebi uygun ve adil bularak,  zanlıyı, 2 ayı geçmeyen bir süre Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108