Şanssızdım, yakalandım

banner37

Gazimağusa polisi, ülkede 7 yıldır kaçak ikamet eden yabancı uyruklu Uko Nse Robet'i, cebinde ağız uzunluğu 8, toplam uzunluğu 19 santim olan sivri uçlu bıçakla yakalayıp mahkemeye çıkarttı. Zanlının mahkemedeki izahat şaşırttı.

banner87
Şanssızdım, yakalandım
banner90
banner99

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa polisi, ülkede 7 yıldır kaçak ikamet eden yabancı uyruklu Uko Nse Robet'i, cebinde ağız uzunluğu 8, toplam uzunluğu 19 santim olan sivri uçlu bıçakla yakalayıp mahkemeye çıkarttı.
"Kanunsuz bıçak taşıma"  ve "izinsiz ikamet" suçundan tutuklanan zanlı, işlediği suçlardan ileride yargılanıncaya değin bir ayı geçmeyen bir süre, Lefkoşa Merkezi Cezaevi'nde kalacak.
Hiçbir seyahat belgesi bulunmayan genç zanlının söz verilmesi üzerine, işlediği suçla ilgili mahkemedeki "13 yıldır ülkede yaşıyorum. Bıçağı, iş için taşıyorum. Polisin beni görmesi şansızlığım" şeklindeki izahatı şaşırttı.

Kaçak, cezaevine gitsin

Dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Hasan Boşnak, meselenin tahkikat memuru olan Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan Halil Metin'i yeminli şahadete çağırdı.
Tanık polis Halil Metin,  şüpheli hareketler sergileyen zanlıyı, 7 Mayıs 2017 tarihinde tutukladıklarını anlattı.
Halil Metin, yaptığı araştırmada, Nisan 2010'dan beridir ülkede izinsiz ikamet ettiğini tespit ettiği zanlının, seyahat belgelerinin bulunmadığını, ülkeden sınır dışı edilebilmesi için yapılacak işlemler olduğuna dikkat çekti ve mahkemeden süre talep etti.
Huzurundaki şahadeti değerlendiren yargıç, ülkede yasal bağı olmayan zanlıyı, bir ayı geçmeyen bir süre, hükümsüz tutuklu olarak Lefkoşa Merkezi Cezaevi'ne gönderdi. 
 

 

 

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2017, 09:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75