Şantiye bekçisi, komşu şantiyeden inşaat malzemesi çaldı

banner37

Bafra’da bir şantiye alanında bekçilik yapan Hasan Çelik, hemen yakındaki bir başka şantiye alanından inşaat malzemeleri çaldığı gerekçesiyle tutuklandı

Şantiye bekçisi, komşu şantiyeden  inşaat malzemesi çaldı
banner90
banner99

GARAJINI TAMİR ETTİ… Polis, çalınan inşaat malzemelerinin bir kısmını zanlı Çelik’in evinin garajında, bir kısmını ise garajın çatısına monteli halde tespit etti. Mahkemeye çıkarılan zanlı hakkında 2 gün tutukluluk kararı alındı

Ayşe BULUT

   Bafra’da bir şantiye alanında bekçilik yapan Hasan Çelik, şantiyenin yan tarafındaki bir başka şantiye alanından inşaat malzemeleri çaldığı gerekçesiyle tutuklandı. Zanlının 2 gün poliste tutuklu kalmasına emir verildi.

  Polis, çalınan emarelerin bir kısmını zanlı Çelik’in evinin garajında, bir kısmını ise garajın çatısına monteli halde tespit etti.  

   “Sirkat” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Çelik, dün, İskele Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

banner134
   Yargıç Tutku Candaş’ın huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına savcı Ahmet Özlemler, tanık olarak polis memuru Birol Demirtay’ı dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren tahkikat memuru Birol Demirtay, zanlı Hasan Çelik’in, 2020 Ocak ve Şubat ayları içerisinde, Bafra’da, Bafra Turizm Bölgesi içerisindeki Bodova Turizm ve Yatçılık Anonim Şirketi’ne ait şantiye alanında bulunan 10 adet muhtelif ebatlarda çelik kiriş ayakları, 69 adet tek oluklu saç, 59 adet muhtelif ebatlarda trapez saç, 12 adet çelik makas, 4 adet 125 X103 X 10 santim ebatlarda metal çerçeve ve bir adet 124 X 103 santim ebatlarında prc çift kanat pencereyi sirkat etmekten methaldar olduğunu belirtti.

   Polis memuru Demirtay, 08.09.2020 tarihinde alınan bir bilgi üzerine polis ekipleri tarafından mahkeme emri ile zanlının ikametgahı ve ikametgahının avlusundaki garaj içerisinde yapılan arama neticesinde, çalınan malzemelerin ve bu malzemelerin aynılarının garaj çatısında monteli olduklarını tespit ettiklerini mahkemeye aktardı.

   Birol Demirtay, konu malzemelerin olay mahalline taşınmasında kullanılan ve zanlı Hasan Çelik’e ait olan CH 362 plakalı traktör ve arkasında bağlı olan römorkun emare alındığını belirtti.

   Zanlının aynı tarihte mahkeme emri gereği tutuklandığını söyleyen Demirtay, konu şirketin faaliyetlerini durdurup, Türkiye’ye geri dönüş yaptığını anlattı.

   Polis memuru Demirtay, şikayetçi konumunda gerek şirket, gerekse herhangi bir yetkilisinin KKTC’de olmamasından dolayı şikayetin söz konusu olmadığını ancak bu malzemenin rıza ile alınıp alınmadığının araştırılması gerektiğini belirtti.

    Demirtay ayrıca, zanlının, konu malzemeleri bir başkasından satın aldığını ileri sürdüğünü ve bu hususun da araştırılması gerektiğini kaydetti.  

   Demirtay, meselenin tahkikatının salimen yürütülebilmesi için zanlının 2 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.  
   Yargıç Tutku Candaş, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının 2 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.
  

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75