Satıcı aranıyor

banner37

Gazimağusa’da narkotik polisi uyuşturucu suçundan E.Ç. ve N.A.’yı tutuklayarak, mahkemeden aleyhlerine tahkikat maksatlı 1’er gün tutukluluk emri aldı

Satıcı aranıyor
banner90
banner8

   Gazimağusa’da, bir otelin park yerindeki araç içerisinde uyuşturucu maddeyle tespit edilip, suç üstü yakalanan sabıkalı E.Ç. ve ona konu maddeyi veren N.A. evinde tespit edilerek tutuklandı. 
   N.A.’ya uyuşturucu maddeyi temin eden şahsın peşine düşen polis, tutukladığı her iki zanlıyı,  mahkemeye çıkarttı ve aleyhlerine tahkikat maksatlı 1’er gün tutukluluk emri temin etti.
   Dünkü duruşmada, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Hüseyin Gökhan Eser, meseleyi soruşturan Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli tanık polis Osman Üreten’i tanık kürsüsüne çağırdı.
   Tanık polis Osman Üreten, 19 Ağustos 2020’de, saat 18.30 sıralarında, Yeniboğaziçi’nde devriye halinde bulunan trafik ekipleri tarafından bir marketin araç park yerinde park halinde bulunan araç içerisinde şüpheli vaziyette görülen E.Ç.’nin sağ cebindeki sigara paketi içerisindeki kağıt parçası içerisinde, yaklaşık 1 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi bulup, zanlıyı tutukladığını anlattı.
   Osman Üreten, yürütülen ileri soruşturmada, E.Ç.’ye konu maddeyi N.A. verdiğini öğrendiğini ve N.A.’yı evine baskın düzenlediğini dile getirdi.

banner134
   N.A.’nın evini N.A.’nın kardeşi huzurunda mahkemeden temin ettiği arama emri ışığında aradığı sırada, zanlı N.A.’nın geldiğini söyleyen tanık polis,  N.A.’nın elinde içerisinde uyuşturucu madde olduğuna inanılan yarım içilmiş sigara ve 3 ayrı paket içerisinde yaklaşık 2 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu maddeyi yere atmaya çalıştığı sırada tutuklandığını anlattı.
   Üreten, N.A. evinin yatak odasındaki dolapta ise kağıt parçasına sarılı 1 gram ağırlığında kokain türü uyuşturucu madde bulup emare zapt ettiğini anlattı ve N. A.’nın konu maddelerin yabancı bir şahıstan temin ettiğini öğrendiğini dile getirdi.
   Her iki zanlıyı suçüstü hali gereği tutukladığını kaydeden tanık polis, aradığı bir şahıs olduğunu belirttikten sonra, bulup emare zapt ettiği maddeleri ve muhafazasında kullanılan kağıt parçalarını incelemeye gönderdiğini kaydeden tanık polis, mahkemeden zanlılar aleyhine tahkikat maksatlı tutukluluk emri talep etti.
   Huzurundaki şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, zanlıların tahkikatın selameti açısından 1’er gün tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75