Satın aldıkları şahıs aranıyor

banner37

Girne’deki evlerinde sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde ve tütünle karıştırılmış uyuşturuculu sarma sigara bulunan 3 zanlının tutukluluk süreleri 3 gün daha uzatıldı

Satın aldıkları şahıs aranıyor
banner90
banner8

Meyil AVCAN

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Şubesi ekiplerince geçtiğimiz Cuma günü gerçekleştirilen operasyonda Girne’de kaldıkları evde 3 gram sentetik cannabinoid türü uyuşturucu ve tütünle karıştırılmış uyuşturuculu 6 adet sarma sigara bulunan Light Urukpeoghene Aladja, Maxwell Danladi Manjum ve Eric Lazarus Dakat isimli üç zanlı dün yeniden mahkemeye çıkarıldı ve tutukluluk süreleri devam eden soruşturma nedeniyle 3 gün daha uzatıldı.

Girne Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Seran Bensen’in huzurunda görüşülen ek tutukluluk duruşmasında, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Şubesi’nde görevli polis memuru Ali Çavuş, tanık olarak dinlendi.

“Uyuşturucuyu 500 TL karşılığında aldılar”

Yeminli şahadet veren polis memuru Çavuş, Cuma günü 17.20 ile 19.00 saatleri arasında görevli polis ekipleri tarafından, zanlı Light Urukpeoghene Aladja’nın evinde arama yapıldığını belirterek, zanlı Maxwell Danladi Manjum’un kullandığı yatak odasında elbise dolabı içerisinde, şeffaf naylon ile kaplı tuvalet kağıdına sarılı yaklaşık 1 gram ve yine aynı dolap içerisinde yaklaşık yarım gram sentetik cannabinoid türü uyuşturucu maddenin emare olarak alındığını kaydetti.

Yine, yatak odası içerisindeki çöpte 3 adet içinde tütünle karışık uyuşturucu madde olduğuna inanılan sarma sigara izmaritlerinin de emare alındığını ifade eden Çavuş, evin mutfak kısmında yapılan aramada ise koltuk üzerinde bulunan yastık kılıfı içerisinde şeffaf naylon ile kaplı foil kâğıdına sarılı 4 ayrı paket halinde yaklaşık 2 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu maddenin de emare alındığını aktardı.

Çavuş, her iki zanlının da suçüstü hali gereği tutuklandıklarını belirterek, aynı akşam 22.30 ile 23.00 saatleri arasında, zanlı Manjum’un evinde de arama yapıldığı esnada, zanlı Eric Lazarus Dakat’ın polisleri fark etmesi üzerine, elinde tutmakta olduğu sarma sigarayı atmaya çalıştığı esnada, makul kuvvet kullanarak etkisiz hale getirildiğini ve davaya konu sigaranın da emare alındığını ifade etti.

Yapılan aramada, üzerlerinde Sentetik Cannabinoid türü uyuşturucu madde kalıntısı olan 2 adet kağıt parçasının ve aynı odada yerde bulunan 1 adet sarma sigara izmaritinin de emare alındığını söyleyen polis, zanlı Eric Lazarus Dakat’ın da suçüstü hali gereği tutuklandığını belirtti.

Meseleyle ilgili başlatılan tahkikat doğrultusunda, zanlıların uyuşturucuyu satın aldıkları şahsın adının tespit edildiğini ancak soyadının halen bilinmediğini ifade eden Çavuş, zanlıların bu şahıstan 500 TL karşılığında uyuşturucuyu satın aldıklarını söyledi.

Çavuş, emare alınan uyuşturucuların Devlet Kimya Laboratuarı’na teste gönderildiğini, ancak henüz sonuçların çıkmadığını kaydederek, zanlıların muhafazasında bulunan streç naylonun da parmak izi incelemesi için teste gönderildiğini aktardı.

Uyuşturucuyu aldıklarını iddia ettikleri şahsın henüz tespit edilemediğini, polis ekiplerinin yoğun çabayla şahsı aradıklarını vurgulayan polis, zanlıların tahkikatı olumsuz etkilemesinin muhtemel olduğunu söyledi ve bu nedenle poliste 3 gün daha tutuklu kalmalarını talep etti.

Yargıç Seran Bensen, zanlılar aleyhinde başlatılan tahkikatın devam ettiğin, aranan şahsın kimliğinin henüz tespit edilemediğini ve zanlıların serbest kalmaları durumunda aranan şahsa etki etmelerinin muhtemel olduğunu tezekkür ederek, zanlıların 3 gün daha poliste tutuklu kalmalarına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75