banner6

Satışa hazır 36 paket uyuşturucuyla yakalandı

banner37

Evinde toplam 36 gram Hintkeneviri ve hassas terazi bulunan V.B. tutuklandı

Satışa hazır 36 paket uyuşturucuyla yakalandı
banner8

Emine Uysal ÇALUDA

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekibi V.B.’nin ikametgahında satışa hazır vaziyette 36 ayrı pakette 36 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve hassas terazi bulundu.

“Kanunsuz uyuşturucu madde alma, tasarrufu ve verme” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.
Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında KKTC Başsavcılığı adına Savcı Senem Palabıyık, tanık olarak, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Serkan Sakallı’yı dinletti.
Mahkemede yeminli şahadet veren Sakallı, Lefkoşa’da, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekibi tarafından V.B.’nin (E-31) 04.10.2021 tarihinde SN 044 plakalı aracıyla Lefkoşa’dan Mağusa’ya gidip uyuşturucu satın alacağı yönünde bilgi alındığını kaydetti.

banner134

Polis memuru Serkan Sakallı, zanlının saat 22.30’da Hamitköy girişinde aracıyla tespit edilerek durdurulduğunu ve alıkonulduğunu ancak 22.35-23.15 saatleri arasında zanlının huzurunda üzerinde ve konu araçta yapılan aramada kanunsuz herhangi bir şeye rastlanmadığını anlattı.

Sakallı, aynı gün 23.30-00.30 saatleri arasında zanlının Hamitköy-Lefkoşa adresinde Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli bir polis ekibi tarafından huzurunda mahkeme emri ile yapılan aramada; ikametgahın mutfak kısmındaki tezgahın üzerinde ahşap kapaklı cam kavanoz içerisinde, satışa hazır vaziyette 17 paket halinde foil kağıtlarına sarılı yaklaşık toplam 17 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile uyuşturucu madde satışından elde edilen toplam 2 bin 50 TL para ile konu kavanozun yanında yine tezgah üzerinde, üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan elektronik terazi bulunarak emare olarak alındığına vurgu yaptı.
Serkan Sakallı, devam eden aramada yatak odasındaki elbise dolabının üst raf kısmında giysilerin arkasında gizlenmiş vaziyette yeşil renk naylon içerisinde; yine satışa hazır vaziyette toplam 19 adet halinde foil kağıtlarına sarılı yaklaşık 19 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddenin bulunarak emare olarak alındığını kaydetti.

Sakallı, zanlının suçüstü hali gereği tutuklandığını ve ifade vermeyeceğini beyan ettiğini belirtip, alınacak ifadeler, soruşturulacak şahıslar ve emarelerin analiz edilmesi gerektiğinden, zanlının üç gün tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Mine Ozankaya, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104