Sattığı telefonu çaldı, kaçak olduğu anlaşıldı

banner37

Aralık ayı başında kumar oynamak maksadıyla 3 günlüğüne KKTC’ye gelen ve geri dönmeyen T. B., sattığı telefonunu çalınca yakayı ele verdi

Sattığı telefonu çaldı,  kaçak olduğu anlaşıldı
banner90
banner8

TELEFONUN PARASINI ÖDEYECEKMİŞ… T. B.’yi dün tutukluluk talebiyle mahkemeye çıkaran polis, zanlının 5 Aralık’ta 3 günlüğüne KKTC’ye geldiğini ancak geri dönmeyerek ülkede izinsiz kaldığını, bir işletmeye 400 TL karşılığında sattığı telefonunu içerisindeki bazı bilgileri alacağı gerekçesiyle alıp, geri götürmediğini belirtti. Zanlının verdiği ifadesinde, banka hesabına para yatınca telefonun parasını geri ödeyeceği için geri götürmediğini söylediğini kaydetti.

Kumar oynamak maksadıyla aralık ayı başında karantinasız 3 günlüğüne KKTC’ye giriş yapan ve geri dönmeyen T. B., isimli zanlı, bir işletmeye sattığı cep telefonunu içerisindeki bilgileri alacağı gerekçesiyle alıp, geri götürmeyince yakayı ele verdi.

“Emanetçi tarafından sirkat” ve “izinsiz ikamet” suçlarından hakkında soruşturma başlatılan T. B., dün mahkemeye çıkarıldı ve aleyhine 3 günlük tutukluluk emri alındı.

Girne Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Fezile Kesat, huzurda bulunan zanlı T. B.’nin 31 Aralık 2020 tarihinde saat 20.00 raddelerinde Girne’de Canbolat Caddesi üzerinde faaliyet gösteren ve işletmeciliğini Amir Shahzad Shahid’in yapmakta olduğu Nano Technology isimli dükkandan, daha önceden 400 TL karşılığında satmış olduğu Huawei Y7 marka, 865654048880783 imei numaralı cep telefonunu içerisindeki kişisel banka bilgilerini alıp geri vereceğini söyleyerek telefonu alıp dükkandan ayrılarak sirkat ettiğini mahkemeye aktardı.

Kesat olayın polisin bilgisine 2 Ocak 2021 tarihinde geldiğini ve zanlının aynı gün Girne’de tespit edilerek derdest emri gereği tutuklandığını belirtti.

Kesat, zanlının aynı gün gönüllü bir ifade verdiğini ve 31 Aralık 2020 tarihinde telefonunu konu telefoncudan görüşme yapmak için aldığını, daha sonra oradan ayrılıp bankamatiğe gittiğini ancak hesabına para yatmadığı için telefoncuya ödemesi gereken parayı da ödeyeceğinden dolayı telefonu geri götürmediği beyanında bulunduğunu söyledi.

Polis memuru Kesat zanlının tutuklandığını ve yapılan muhaceret kontrolünde 5 Aralık 2020 tarihinde KKTC’ye 3 gün süreyle karantinasız giriş yaptığını, ancak belirtilen 3 günlük sürede ülkeden çıkış yapmadığını ve 08.12.2020 tarihinden itibaren KKTC’de ikamet izinsiz olarak ikamet ettiğinin tespit edildiğini aktardı.

Kesat, zanlı aleyhinde başlatılan soruşturmanın devam ettiğini, ülkede kaçak bulunduğu süreçte ne yaptığının araştırılacağını, ayrıca işlemiş olduğu suçların dosyalarının hazırlanacağını belirterek ilk etapta 3 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Özge Uğraşın zanlının soruşturma maksatlı 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi. (KAMALI HABER)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75