Savunması ‘geçim sıkıntısı’ oldu

banner37

Daha önce farklı tarihlerde eşini darp etmekten 3 kez tutuklanan İ.A., önceki gün de eşini süpürge sapıyla dövmekten tutuklandı ve bu kez yargılanıncaya kadar cezaevine gönderildi

Savunması ‘geçim sıkıntısı’ oldu
banner90
banner8

Ahmet UÇAR

“ALIŞKANLIK HALİNE GETİRDİ”… Eşini süpürge sapıyla ciddi şekilde darp eden İ.A.’yı teminat talebiyle mahkemeye çıkaran polis, zanlının 2017 ve 2019 tarihlerinde eşine karşı ‘Ciddi darp’, 2020 tarihinde de ‘Kavga ve rahatsızlık’ suçlarını işlediğini belirterek, zanlının eşine karşı şiddet eğilimini alışkanlık haline getirdiğini vurguladı. İ.A., eşiyle son zamanlarda sürekli ‘geçim sıkıntısı’ nedeniyle tartıştıklarını söylerken, mahkeme, zanlının cezaevine gönderilmesine karar verdi.

Lefkoşa’da zanlı İ.A. ile eşi arasında yaşanan sözlü tartışma ciddi darp suçuyla sonuçlandı.

‘İşi bıraktığı’ gerekçesiyle önceki gün ikametgahlarında eşi ile arasında çıkan tartışmanın ardından süpürge sapıyla eşini ciddi şekilde darp eden İ.A., tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı.

Polis, zanlının eşine karşı 2017 yılında ve 2019 yılında ‘Ciddi darp’, 2020 yılında ise ‘Kavga ve rahatsızlık’ suçlarını işlediğini belirterek, eşine şiddet uygulamayı alışkanlık haline getirdiğine dikkat çekti.

Mahkemeye avukatsız çıkan zanlı İ.A., söz hakkı alıp geçim sıkıntısı nedeniyle kavga ettiklerini dile getirirken; mahkeme, zanlının serbest kalması durumunda aynı suçu tekrar işleyebileceğini göz önünde bulundurarak, 1 ayı geçmeyecek süreyle Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine emir verdi.

Eşine karşı işlediği 3 suç daha var

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Kamuran Kale, olguları aktardı.

Zanlı İ.A.’nın “Ciddi darp” suçundan methaldar olduğunu söyleyen Kale, 23 Mart 2021 tarihinde, saat 21.00 raddelerinde Lefkoşa’daki ikametgâhlarında zanlı ile eşi arasından işi bıraktığı gerekçesiyle sözlü tartışma yaşandığını belirterek, zanlının daha sonra eşini evin giriş kısmında bulunan küçük süpürge sapıyla sırtına birkaç kez vurmak suretiyle ciddi şekilde darp ettiğini vurguladı.

Müştekinin aynı gün Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoglu Devlet Hastanesi’ne götürülerek doktor kontrolünden geçirildiğini kaydeden Kale, temin edilen doktor raporunda müştekinin darp edildiğine yönelik bulgulara rastlandığını dile getirdi.

Kale, zanlının aynı gün derdest emri gereği tutuklandığına işaret ederek, aynı gün olay yerinde yapılan incelemelerde meselede suç aleti olarak kullanılan 1 metre uzunluğundaki sert plastikten mamul küçük süpürge sapının tespit edilip emare alındığını anlattı.

Zanlının eşine karşı 2017 yılında ‘Ciddi darp’, 2019 yılında ‘Ciddi darp’ ve 2020 yılında ise ‘Kavga ve rahatsızlık’ suçlarını işlediğini bildiren Kale, zanlının eşine karşı şiddet eğilimini alışkanlık haline getirdiğine dikkat çekti.

Kale, soruşturmanın tamamlandığını ve zanlının serbest kalması durumunda aynı suçları işlemeye devam edebileceğini dile getirerek, zanlının davaları görüşülünceye dek 1 ayı geçmeyecek süreyle Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesini talep etti.

Mahkemeye avukatsız çıkan zanlı da söz hakkı alarak, barışarak tekrar bir araya geldiklerini, ancak geçim sıkıntısı nedeniyle sürekli kavga ettiklerini dile getirdi.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Temay Sağer, zanlının 1 ay süreyle Merkezi Cezaevi’nde beklemesine emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75