banner6

Sebze ve meyve kasalarını çalmaktan yargılanacak

banner37

Lefkoşa’da 2021 yılı içerisinde başka bir şirkete ait kasaları çalarak kendi işletmesinde kullandığı suçlamasıyla tutuklanan zanlı A.T. yargılanıncaya kadar teminatla serbest bırakıldı

Sebze ve meyve kasalarını  çalmaktan yargılanacak
banner151

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da 2021 yılı içerisinde Onbaşı isimli sebze meyve şirketine ait kasaları sirkat ettiği gerekçesiyle tutuklanan zanlı A.T., dün teminat amaçlı mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Güral Kırcalılar, zanlı A.T.’nin “Sirkat” suçundan methaldar olduğunu söyledi.

Kırcalılar, zanlının 2021 yılı içerisinde Lefkoşa’da, işletmeciliğini Hasan Onbaşı’nın yaptığı Onbaşı Sebze Meyve Şirketi’ne ait üzerinde Onbaşı yazan plastik, kırmızı renkli kasaları sirkat ettiğinin ve kendisine ait sebze ve meyve işletmesinde kullandığının tespit edildiğini kaydetti.

Kırcalılar, zanlının 7 Ocak 2022 tarihinde derdest emri gereği tutuklandığını ifade etti.

Soruşturmanın tamamlandığını dile getiren Kırcalılar, zanlının mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti. 

Yargıç Mine Ozankaya, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 2 bin TL nakit teminat yatırması, KKTC vatandaşı bir kefilin 50 bin TL değerinde kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner110