Şeker torbalarının arasında 11 kaçak göçmen bulundu

banner37

Gazimağusa Limanı’na dün sabah giriş yapan bir yük gemisindeki şeker yüklü TIR’da Suriye uyruklu 11 kaçak göçmen yakalandı

Şeker torbalarının arasında  11 kaçak göçmen bulundu
banner90
banner99

Sedef BOŞNAK

YAŞLARI 16 VE 25 ARASINDA DEĞİŞİYOR… Polisin gümrük memurları ile birlikte dün sabah Gazimağusa Limanı’na giriş yapan Via Famagusta isimli yük gemisinde yaptığı kontroller sırasında, şeker yüklü TKG 287 plakalı TIR’ın dorsesinde şeker torbalarının arasına gizlenmiş yaşları 16 ile 25 arasında değişen Suriye uyruklu 11 kaçak göçmen bulundu. Kaçak göçmenler tutuklanırken, polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

Gazimağusa Polis Müdürlüğü Cürümleri Önleme Şubesi (CÖŞ) ile Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri, dün sabah gümrük memurlarının da katılımıyla ülkenin en büyük deniz ulaşım kapısı olan Gazimağusa Limanı’nda denetim yaptı.

Polis ekiplerinin gümrük memurlarının eşliğinde yaptığı aramalarda, Gazimağusa Limanı’na demir atan Via Famagusta isimli yük gemisinde bulunan şeker yüklü TKG 287 plakalı TIR’ın dorsesinde şeker torbaları arasında gizlenerek ülkeye giriş yapan Suriye uyruklu 11 kaçak göçmen yakalandı.

Aramalarda kanunsuz herhangi bir mal girişi tespit edilmezken, yakalanan kaçak göçmenler soruşturma amacıyla tutuklanarak Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne götürüldü.

Yaşları 16 ile 25 arasında değişen kaçak göçmenler karantinaya alınırken, polis meseleyle ilgili soruşturma başlattı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75