“Seni boğazlayım da kurtulayım”

banner37

Ölümle tehdit ettiği eşini darp ederek serçe parmağını da kırmakla suçlanan Nafi Civan, “ben de darp edildim” diyerek eşinden şikayetçi oldu

“Seni boğazlayım da kurtulayım”
banner90
banner8

“İKİSİNİN DE DOKTOR RAPORU VAR”… Nafi Civan’ı mahkemeye çıkaran polis, işyerinin deposunda tartıştığı eşinin boğazını sıkıp, “Nerede bıçak, seni boğazlayım da kurtulayım” dediğini ve darp ederek serçe parmağının kırılmasına neden olduğunu belirtti. Zanlının da eşi tarafından darp edildiğine dair şikayeti bulunduğunu belirten polis, her ikisinin de doktordan alınmış darp raporu olduğunu söyledi.

   İşyerinin deposunda tartıştığı eşinin boğazını sıkıp “Nerede bıçak, seni boğazlayım da kurtulayım” diyerek tehdit ettiği ve darp ederek serçe parmağının kırılmasına neden olmakla suçlanan Nafi Civan, kendisinin de eşi tarafından darp edildiğini söyleyerek, eşinden şikayetçi oldu.

   Nafi Civan’ı dün teminat talebiyle mahkemeye çıkaran polis, hem müşteki kadının, hem de zanlının doktordan alınmış darp raporu olduğunu belirttikten sonra, müştekinin mahkemeden eşine karşı uzaklaştırma ve koruma emri aldığını, aynı evde kalmayacaklarını söyledi.

   Mahkeme, Civan’ı aleyhindeki suçlardan ileride yargılanmak üzere teminata bağlayarak serbest bıraktı.

   Lefkoşa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Temay Sağer’in huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında Savcı Fuat Emirtaneoğlu, tanık olarak, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Kadına Karşı Şiddete Müdahale Şubesi’nde görev yapan polis memuru Ayşe Berksan’ı dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Berksan, zanlı Nafi Civan’ın 16.10.2020 tarihinde saat 11.00’de işyerine ait depoda tartıştığı eşi F. C.’nin “Nerede bıçak, seni boğazlayım da kurtulayım” deyip, boğazını sıkarak, ciddi şekilde darp ettiğini belirtti.

   Polis memuru Ayşe Berksan, zanlı Nafi Civan’ın eşinin sol el serçe parmağının kırılmasına neden olduğuna vurgu yaptı.

   Berksan, zanlının 16 Ekim tarihinden beri arandığını belirterek, suçlamaları kabul etmediğini ve eşinin kendisini darp ettiğine dair şikayetçi olduğunu kaydetti.

   Berksan, hem müştekiye hem de zanlıya ait darp raporu olduğunu belirtip, tahkikatın tamamlandığını ve zanlı ile eşinin aynı ikamet adresinde kalmayacaklarını mahkemeye aktardı.

   Berksan, müştekinin, eşine karşı mahkemeden koruma ve uzaklaştırma emri aldığına da değinip, davaları görülünceye değin mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

   Zanlının avukatı Özgü Özyiğit, müvekkilinin de darp edildiğini savundu.

banner134
   Yargıç Temay Sağer, zanlının yargılanıncaya değin yurt dışına çıkışını yasaklayarak, 5 bin TL nakdi teminat yatırması, KKTC’de muteber bir kefilin 200 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması, haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75