Seni buraya gömerim!

banner37

Gazimağusa’da, kumarhanede yakaladığı eski eşi S.T.’yi darp ederek küfreden ve tehdit eden Osman Kapısız, teminata bağlanarak serbest kaldı:

Seni buraya gömerim!
banner90
banner8

KEFİL KEFALETİYLE SERBEST…  Meseleyle ilgili tutuklanan iki çocuk babası Osman Kapısız, “darp”, “kumarhanede bulunmak”, “rahatsızlık”, ithali lisan” ile “uygunsuz tavır ve hareket”  suçlarından, ileride yargılanmak üzere, KKTC vatandaşı bir kefilin lehine imza ettiği 30 bin TL’lik kefalet senedi karşılığında serbest kaldı

Sedef BOŞAK

Gazimağusa’da, kumarhanede yakaladığı eski eşi S.T.’yi ensesinden tutup elleriyle sıkarak darp ettikten sonra “Seni buraya gömerim” diye küfür eden Osman Kapısız, şikayet üzerine tutuklandı.

Meseleyle ilgili tutuklanan Osman Kapısız, “darp”, “kumarhanede bulunmak”, “rahatsızlık”, iteali lisan” ile “uygunsuz tavır ve hareket” suçlarından, ileride yargılanmak üzere, KKTC vatandaşı bir kefilin lehine imza ettiği 30 bin TL’lik kefalet senedi karşılığında serbest kaldı.

banner134
Dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Fırat Kızıltunçlar’ın sorularını, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Salih Fidan Ersan yanıtladı.

Tanık polis Salih Fidan Ersan, zanlının, “darp”, “kumarhanede bulunmak”, “rahatsızlık”, iteali lisan” ve “uygunsuz tavır ve hareket” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

Fidan Ersan, 17 Ocak’ta, 15.50’de, Gazimağusa’da, umumi bir yer olan kumarhane içerisinde, kumarhaneye gittiği gerekçesiyle eski eşini, ensesinden tutup elleriyle sıkarak darp ettiğini, “Seni buraya gömerim” diye yüksek sesle bağırıp, iteali lisanda bulunduktan sonra rahatsızlık yaptığını anlattı.

Ersan, 20 Ocak’ta derdest emri gereği tutukladığı zanlı aleyhine yürüttüğü soruşturmasını tamamladığını anlattı ve mahkemeden, davalarında hazır olması için KKTC vatandaşı zanlıyı uygun bir teminata bağlamasını talep etti.

Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, tüm kimlik ve pasaportuna el konularak KKTC dışına çıkmaktan men ettiği zanlıyı, KKTC vatandaşı bir kefilin lehine imza ettiği 30 bin TL’lik kefalet senedi karşılığında serbest bıraktı.

Şartları yerine getiren zanlı, işlediği suçlardan ileride yargılanmak üzere serbest kaldı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75