banner6

“Seni dünyaya rezil edeceğim”

banner37

Ayrıldığı kız arkadaşını öldürmekle tehdit eden zanlı İ.T., tutuklandı

“Seni dünyaya rezil edeceğim”
banner151

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da eski kız arkadaşı olan N.Y’nin evinin önüne giden İ.T., kadına ağza alınmayacak küfürler edip, ölümle tehdit ettiği gerekçesiyle tutuklandı. 

“Şiddet kullanma tehdidi”, “Uygunsuz tavır harekette bulunmak” ve “İthale-i lisanda bulunmak” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı İ.T, dün mahkemeye çıkarıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında savcı Volkan Kayabaş’ın tanığı olarak yeminli şahadet vererek olguları aktaran polis memuru Mustafa Kavaz, 29. 10. 2021 tarihinde saat 10.00’da Lefkoşa’da sakin zanlı İ.T.’nin eski sevgilisi olan N.Y’nin ikamet etmekte olduğu adrese gidip, konu ikametgahın önünde N.Y’ye her iki kolunu sağa sola sallayıp, uygunsuz tavır harekette bulunup, ağza alınmayacak küfürler söyleyerek, “Seni dünyaya rezil edeceğim. Önümden çekilin, eğer eve girmeme izin vermezseniz sizi öldüreceğim” diyerek, şiddet kullanma tehdidinde bulunduğuna vurgu yaptı.
Polis memuru Mustafa Kavaz, olayla ilgili bir tanık ifadesinin alındığını ve zanlıya yazılı dava tebliğ edildiğini belirterek, zanlının, “Şiddet kullanma tehdidi” suçlamasını kabul etmediğini mahkemeye aktardı.

Kavaz, sabıkasız olan KKTC vatandaşı zanlının davalarında hazır olmasını sağlamak maksadıyla mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.
Yargıç Mine Ozankaya, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışının yasaklayarak, 5 bin TL nakdi teminat yatırması, bir kefilin 80 bin TL kefalet senedi imzalaması ve iki haftada bir gün ispatı vücutta bulunmasıkoşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.


 

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110