“Seni öldürürüm, neredeydin?”

banner37

Mehmet Ali Açıkgöz, kuzeninin evine ziyarete giden eşini ciddi şekilde darp ettikten sonra bıçak çekerek tehdit etmekle suçlanıyor

banner87
“Seni öldürürüm, neredeydin?”
banner90
banner99

“YARDIM İSTEMESİN DİYE TELEFONUNU KIRDI”… Açıkgöz’ü mahkemeye çıkaran polis, zanlı tarafından darp edilen eşinin yardım istemek için kardeşini ve polisi aramaya çalıştığını ancak zanlının cep telefonunu yere atarak kırdığını belirtti. Mahkeme, olayla ilgili polis soruşturması tamamlandığı için Açıkgöz’ü teminata bağlayarak yargılanıncaya kadar teminatla serbest bıraktı.

Emine UYSAL ÇALUDA

   Demirhan’da sakin Mehmet Ali Açıkgöz, 5 çocuk annesi olan eşini, kuzeninin evine ziyarete gittiği gerekçesiyle ciddi şekilde döverek, bıçak çekerek tehdit ettiği suçlamasıyla tutuklandı.

   “Şiddet kullanma tehdidi”, “Kasti hasar” ve “Ciddi darp” suçlamalarıyla tutuklanan Mehmet Ali Açıkgöz, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Hazal Hacımulla’nın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Gözdem Çeliker Sap, tanık olarak Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Şubesi’nde görev yapan polis memuru Cennet Okur’u dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Okur, 05.05.2020 tarihinde saat 17.00 raddelerinde Demirhan’da Mehmet Ali Açıkgöz’ün dayısının kızının evine ziyarete gittiği gerekçesi ile ikametgahın mutfak kısmı içerisinde her iki eli ile eşi Z.A.’nın vücudunun muhtelif yerlerine, başına ve yüzüne yumruk vurmak suretiyle ciddi bir şekilde darp ettiğine vurgu yaptı.

   Polis memuru Cennet Okur, zanlının eşini ciddi şekilde darp ettikten sonra, mutfak tezgahı üzerinde bulunan ağız uzunluğu 11 cm, toplam uzunluğu 22 cm olan tahta saplı bıçağı alarak eşine hitaben “Seni öldürürüm. Sen kimsin lan? Neredeydin? Sen başka bir yerdeydin” demek suretiyle şiddet kullanma tehdidinde bulunduğuna dikkat çekti.

“Polisi aramak isteyen eşinin telefonunu kırdı”


   Okur, zanlının daha sonra, yardım istemek için kardeşine ve polise ulaşmaya çalışan eşinin kullanımında bulunan General Mobile GM 8 marka gri renk cep telefonunu alarak kasten ve kanunsuz olarak yere vurup kırmak suretiyle 500 TL kasti hasara uğrattığını mahkemeye aktardı.

   Olayın polisin bilgisine 06.05.2020 tarihinde geldiğini ve zanlının aynı gün derdest emri gereği tutuklandığını belirten Okur, müştekinin aynı gün Lefkoşa Devlet Hastanesi’nin Acil Servisi’ne götürülerek doktor kontrolünden geçirildiğini kaydetti.

   Polis memuru Cennet Okur, aynı gün zanlının mesele ile ilgili olarak gönüllü bir ifade verdiğini ve eşinin ciddi şekilde dövüp, telefonunu kırdığını itiraf ettiğini anlattı.
   Müştekiye ait telefon ve bıçağın emare olarak alındığına vurgu yapan Okur, ülkemizde yasal statüsü bulunan zanlının davaları görüşülünceye değin uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.
   Yargıç Hazal Hacımulla, zanlının ileride yargılanıncaya değin, yurtdışına çıkışını yasaklayarak, KKTC vatandaşı iki kefilin 50 bin TL değerinde şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada üç gün en yakın polis karakoluna ispat-ı vücutta bulunması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75