“Seni silahınla öldürüp intihar süsü veririz”

banner37

Polis, Argüden Kuyumculuk’un sahibi olan 74 yaşındaki Süheyla Argüden’in önceki gece kar maskeli iki şahıs tarafından evinin önünden kaçırılarak ölümle tehdit edilmesini çok yönlü olarak soruşturuyor

“Seni silahınla öldürüp intihar süsü veririz”
banner90
banner99

AMAÇ SADECE ÖLÜM TEHDİDİYDİ… Polis, Süheyla Argüden’i önceki gece kaçırdıktan sonra arabasında bulunan kendisine ait tabancayı doğrultarak “Seni silahınla öldürüp, intihar süsü veririz” diyen saldırganların amacının soygun değil, gözdağı vermek olduğuna inanıyor. Argüden’in serbest bırakılıp, polise ulaşıncaya kadar geçen bir buçuk saatlik sürede saldırganların isteseler rahatlıkla dükkanı soyabileceğine inanan polis, kaçırmanın amacının ‘henüz belirlenemeyen bir sebeple kadını ölümle tehdit etmek olduğu’ şüphesi üzerinde duruyor ancak yine de her ihtimali titizlikle araştırıyor. Çok yönlü soruşturmasını sürdüren polis, dün 5 kişiyi gözaltına aldı.

YILLARDIR SÜREN BİR HESAPLAŞMAMI VAR?… Kar maskeli iki şahıs tarafından önceki gece kaçırılarak elleri ve ayakları bağlanan ve ciddi şekilde darp edilen Süheyla Argüden’in eşi Ali Argüden’in de 8 yıl önce Kermiya bölgesindeki evinde elleri, ayakları ve ağzı kravatla kapatılmış bir şekilde ölü bulunması, bir hesaplaşmanın devamı olarak şüphe yarattı. Saldırganların, kendisini ölümle tehdit ettiğini söyleyen Süheyla Argüden’in neden tehdit edildiği konusunda ise polise bilgi vermediği öğrenildi.

Emine UYSAL ÇALUDA

Gönyeli’de ikamet eden 74 yaşındaki Süheyla Argüden’in önceki gece kar maskeli iki şahıs tarafından evinin önünden kaçırılıp, öldüresiye dövülmesi olayının soygun amaçlı değil, gözdağı vermek olduğu anlaşıldı.

Saldırganların Süheyla Argüden’in yanında bulunan tabancayı ona doğrultup, “Seni silahınla öldürüp, intihar süsü veririz” ifadelerini kullandıkları bilgisine ulaşıldı.

8 yıl önce eşi Ali Argüden’in Kermiya bölgesindeki evinde elleri, ayakları ve ağzı kravatla kapatılmış bir şekilde ölü bulunması bir hesaplaşmanın devamı olarak şüphe yarattı.

Bu arada meseleyle ilgili çok yönlü soruşturmasını sürdüren polis, dün 5 kişiyi gözaltına aldı.

Öldürülen eşi gibi bağlandı, dövüldü

Gönyeli’de ikamet eden Argüden Kuyumculuk’un sahibi 74 yaşındaki Süheyla Argüden, gece saatlerinde kar maskeli iki şahıs tarafından aracından indiği sırada evinin önünden kaçırıldı.

banner134
Önce Dikmen tarafında bulunan bir bölgeye götürülen Argüden, orada ciddi şekilde darp edildi daha sonra ağzı bantlandı, kolları ve ayakları plastik kelepçeyle bağlanıp aracının içinde Alayköy Sanayi bölgesine bırakıldı.

Ağzı koli bandıyla bantlanan, kolları ve ayakları plastik kelepçe ile bağlanan Süheyla Argüden, bırakıldığı yerden gece saat 22.30 sıralarında aracını can havliyle Alayköy Polis Karakolu’na sürdü, polisten yardım istedi.

Kuyumcu dükkanının anahtarı araçtan çıktı

Süheyla Argüden, ilk anda polislere olayın bir soygun olduğunu düşündüğünü ve sahibi olduğu Argüden Kuyumculuk’un anahtarını aldıklarını söyledi ancak polis dükkanın anahtarını arabada buldu.

Polis, ayrıca Süheyla Argüden’in polise ulaşabildiği bir buçuk saatlik süreçte, saldırganların vakti olmasına rağmen terminal bölgesinde bulunan ‘Argüden Kuyumculuk’ isimli iş yerinde de herhangi bir soygun girişimi olmamasını da değerlendiriyor.

Buna rağmen polis, dükkanın kilidini değiştirdi ve alarmların yeniden ayarlanmasını sağladı.

Polis olayı çok yönlü soruşturuyor

Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube ile Cürümleri Önleme Şubesi ekipleri ve Alayköy Polis Karakolu’nda görevli polis ekipleri, olayla ilgili geniş çaplı soruşturmayı sürdürüyor.

Elde edinilen bilgilere göre, saldırganların eşgalleri henüz tespit edilemedi.

Öte yandan, Süheyla Argüden’in eşi Kıbrıs’ın tanınmış emlakçı ve kuyumcularından, askeri mahkeme mukayyitliğinden emekli Ali Argüden, 4 Eylül 2012 tarihinde Kermiya bölgesindeki evinde elleri, ayakları ve ağzı kravatla kapatılmış bir şekilde ölü olarak bulunmuştu. Cinayet aydınlatılamamıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75