“Senin ölünü bulacaklar”

banner37

Zanlı U.D., eşinin boğazına bıçak dayayıp, öldürmekle tehdit ettiği gerekçesiyle tutuklandı

“Senin ölünü bulacaklar”
banner90
banner8

   Gönyeli’de sakin zanlı U.D., eşini kendisini aldattığını düşündüğü gerekçesiyle darp edip, öldürmekle tehdit ettiği gerekçesiyle tutuklandı.

   “Şiddet kullanma tehdidi” ve “Ciddi Darp” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı, dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı İbrahim Ruso, tanık olarak, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Kadına Karşı Şiddete Müdahale Şubesi’nde görev yapan polis memuru Murat Plevne’yi dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Plevne, zanlının 04.08.2020 tarihinde saat 21.00 raddelerinde Gaziköy'de ikametgahı içerisinde, eşi Z.D.'nin kendisini aldattığını düşündüğü gerekçesi ile aralarında çıkan sözlü tartışmanın ardından, sağ elmacık kemiği üzerine yumruk vurarak, ciddi şekilde darp edip, boğazına bıçak dayayarak kendisine hitaben “Öldüreceğim seni ve burada senin ölünü bulacaklar” demek sureti ile şiddet kullanma tehdidinde bulunduğuna dikkat çekti.

   Polis memuru Murat Plevne, aynı gün müştekinin Lefkoşa Devlet Hastanesi’ne götürülerek doktor raporu temin edildiğini ve doktor raporunda elmacık kemiğinde kızarıklık boğazında ise sıyrık olduğunu mahkemeye aktardı.

   Plevne, aynı gün meselede bahse konu beyaz renk bıçak emare olarak zapt edildiğini ve zanlı aleyhine Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden temin edilen derdest emriyle tutuklandığını kaydetti.  

   Müştekinin farklı bir adrese taşındığını belirten Plevne, mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

   Mahkemede söz alan zanlı, “Suçlamaları kabul etmiyorum” dedi.

   Yargıç Temay Sağer, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 7 bin TL nakdi teminat yatırması, KKTC’de muteber iki kefilin 100’er bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması, haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması, ikamet adresinde kalması ve izinsiz bölge dışına çıkmaması koşulları ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75