Serbest kalan Gürbüz, rahat durmadı

banner37

“Sirkat” suçundan teminatla serbest bırakıldıktan kısa bir süre sonra “Sormagir” isimli internet kafede Tobi İsrarah Akıntemi’ye ait para cüzdanını çalan Ümit Gürbüz, bu kez cezaevinin yolunu tuttu

banner87
Serbest kalan Gürbüz, rahat durmadı
banner90
banner99

Ahmet VAMIK

Girne’de “Sormagir” isimli internet kafede 29 Eylül günü Tobi İsrarah Akıntemi isimli müşterinin sandalye üzerinde unuttuğu cüzdanı sirkat eden zanlı Ümit Gürbüz aleyhine yürütülen soruşturma tamamlandı.
   Yaklaşık 1 ay önce sirkat suçundan teminata bağlanarak serbest bırakılan Gürbüz, bu kez işin içinden o kadar kolay sıyrılamadı.
   Kısa sürede iki kez suça karışan Ümit Gürbüz, hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

“Mahkemenin verdiği şansı değerlendiremedi”

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen teminat duruşmasında Başsavcılık adına Savcı Emine Taşkın, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Gizem Düzdaban’ı tanık olarak dinletti.
   Zanlı Ümit Gürbüz’ün “Sirkat” suçundan methaldar olduğunu belirten Gizem Düzdaban, zanlı Ümit Gürbüz’ün, 29 Eylül günü Girne’de faaliyet gösteren “Sormagir” isimli internet kafe içerisindeki sandalye üzerinde unutulan Tobi İsrarah Akıntemi’ye ait para cüzdanını ve içerisindeki 1 adet kimlik kartı, 1 adet öğrenci kartı, 2 adet bankamatik kartı ve 1 adet kredi kartını sirkat ettiğini ifade etti.
   Tutuklanması sonrası gönüllü ifade veren zanlının suçunu kabul ettiğini söyleyen polis memuru, zanlının cüzdanı ve içerisindekileri yol kenarına attığına yönelik itirafta bulunduğunu açıkladı.

Şikâyet üzerine söz konusu iş yerinin incelenen kamera görüntülerinde zanlı Ümit Gürbüz’ün suçu işlerken görüntülerinin tespit edildiğini kaydeden Düzdaban, 4 Eylül’de “Sirkat” suçundan Girne Kaza Mahkemesi’nde teminata bağlanarak serbest bırakılan zanlının kısa bir süre sonra yeniden benzer bir suç işlediğine dikkat çekti.

Meseleyle ilgili soruşturmanın tamamlandığını, zanlının daimi bir ikametgâhı ile işi olmadığını ve ülkemizde yasal statüsü bulunmadığını dile getiren Gizem Düzdaban, serbest kalması halinde yeniden suç işleme ihtimali yüksek olan zanlının tutuklu yargılanmasını talep etti.
   Zanlının mahkeme tarafından kendisine tanınan şansı geri teptiğine vurgu yapan Yargıç Meltem Dündar, serbest kalması halinde yeniden suç işleme olasılığı yüksek olan zanlının 1 ay süreyle hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine emir verdi.

“Çaresizlikten yaptım”
   Mahkemede söz alan zanlı Ümit Gürbüz, uzun bir süredir işsiz olduğunu ve çaresizlikten bu suçu işlediğini öne sürerek, cezasını çekmesinin ardından bir an önce memleketine dönmek istediğini ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 09:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75