banner6

Serbest kalışlarını, alkolle kutladılar

banner37

Birkaç gün önce yine aşırı alkollü bir şekilde kamu malına zarar verdikleri gerekçesiyle gözaltına alınan ve dava okunarak serbest bırakılan Mustafa Gürpınar ve Hasan Aşan isimli zanlılar, serbest kalışlarını alkol alarak kutlamaya kalkınca, gözlerini polis nezarethanesinde açtı. Girne Belediyesi’ne ait otobüs duraklarını kırıp dökerken suçüstü yakalanan Gürpınar’ın kanında 144, Aşan’ın kanında ise 166 promil alkol tespit edildi.

Serbest kalışlarını, alkolle kutladılar
banner99

Elmas TOKAY

Girne’de birkaç gün önce alkol tesiri altında etrafa zarar vermekten polis tarafından gözaltına alınan ve dava okunduktan sonra serbest bırakılan 28 yaşındaki Mustafa Gürpınar ile 27 yaşındaki Hasan Aşan isimli iki kişi, serbest kalışlarını alkol alarak kutlamaya kalkınca, kendilerini polis nezarethanesinde buldu.

Mustafa Gürpınar ile Hasan Aşan, önceki akşam aşırı sarhoş bir halde Girne Belediyesi’ne ait otobüs duraklarını kırıp dökerken polis tarafından suçüstü yakalandı.

İki zanlı dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve haklarında 2 günlük tutukluluk emri alındı.

Yargıç Murat Soytaç’ın huzurunda görüşülen davada, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görevli polis çavuşu Kader Çamlıbelli iddia makamının tanığı olarak şahadet verdi.

Çamlıbelli, 28 yaşındaki Mustafa Gürpınar’ın ve 27 yaşındaki Hasan Aşan’ın “kasti hasar, sarhoşluk, uygunsuz tavır ve hareket “suçlarından methaldar olduklarını kaydetti.

Girne Uğur Mumcu Caddesi’nde, 3 Haziran 2017 tarihinde iki zanlın, alkol tesiri altında, kasten ve kanunsuz olarak Girne Belediyesi’ne ait otobüs duraklarının ayaklarını ve camlarını kırdıklarını söyleyen Çamlıbelli, konu şahısların suçüstü gereği tutuklandığını anlattı.

Çamlıbelli, yapılan kontrolde zanlı Mustafa Gürpınar’ın 144, zanlı Hasan Aşan’ın ise 166 promil alkollü olduklarının tespit edildiğini belirtti.

Alınması gereken ifadeler olduğunu kaydeden Çamlıbelli, bu aşamada iki zanlının da 2 gün süreyle poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Polisin talebini yerinde bulan Yargıç Soytaç, istenen tutukluluk emrini verdi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2017, 09:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104