Seri hırsıza 3 yıl 4 ay hapis cezası

banner37

Girne’de 2018 yılı Nisan ve Mayıs ayları içerisinde 10 farklı iş yerini soyan 29 yaşındaki sanık Ramazan Yavuz, Girne Ağır Ceza Mahkemesi yargılandı

banner87
Seri hırsıza 3 yıl 4 ay hapis cezası
banner90
banner8

Ahmet VAMIK
 

Girne Ağır Ceza Mahkemesi’nde “Kasti Hasar”, “Sirkat” ve “Dükkan Açma” suçlamalarıyla yargılanan Ramazan Yavuz aleyhinde verilen karar açıklandı.
   Girne’de 2018 yılı Nisan ve Mayıs ayları içerisinde 10 farklı iş yerini soyan 29 yaşındaki sanık Ramazan Yavuz, yargılandığı Girne Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 3 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldı.
   1 Mart 2018 tarihinde ülkemize çalışma izinli olarak gelen sanık, kısa süre geçtikten sonra 10 farklı iş yerine girerek toplam 2 bin 280 TL nakit para ile 19 bin TL değerinde elektronik eşyanın yanı sıra giyim eşyası ve kadın iç çamaşırı sirkat etti.
 

Kıdemli Yargıç Kır: Suçları seri olarak ve hiçbir pişmanlık duymadan işledi
 

Girne Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Nüvit Gazi Hacı, Kıdemli Yargıç Şerife Kâtip Kır ve Yargıç Hazal Hacımulla’nın huzurunda görüşülen davanın karar oturumunda, KKTC Başsavcılığı adına Kıdemli Savcı Erdinç Akyener ve Kıdemli Savcı Egemen Metay hazır bulundu.
   Sanık Ramazan Yavuz aleyhine verilen kararı açıklayan Girne Ağır Ceza Mahkemesi Kıdemli Yargıcı Şerife Katip Kır, son yıllarda ciddi şekilde artış gösteren sirkat suçlarının toplumun huzurunu bozan suçlar olduğuna değindi.
   Kimsenin, başkalarının mülküne izinsiz olarak girmeye ve eşyalarını sirkat etmeye hakkı olmadığını vurgulayan Kıdemli Yargıç Şerife Katip Kır, söz konusu suçları işleyen sanığa hoşgörülü davranıp işlediği suçları hafife alamayacaklarını ifade etti. Yargının söz konusu suçlara karşı gerekli duyarlılığı göstermesi gerektiğine dikkat çeken Kıdemli Yargıç, sanığın seri olarak ve hiçbir pişmanlık duymadan bu suçları işlemiş olduğuna değindi.
   Sanığın bazı iş yerlerinin zararını karşılayarak, müştekilere toplamda 31 bin 500 TL’lik ödeme yaptığını da kaydeden Şerife Katip Kır, 5 işyerinin sanık aleyhindeki şikayetini geri çektiğini de dile getirdi.
   Kamu menfaatinin korunması için sanığa caydırıcı ve ibret verici bir ceza takdir edilmesi gerektiğini belirten Kıdemli Yargıç Şerife Katip Kır, sanığın lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinerek, sanık Ramazan Yavuz’un 3 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldığını açıkladı.
 

Olay nasıl olmuştu?
 

Sanık Ramazan Yavuz, 2018 yılı Nisan ve Mayıs ayları arasında Girne’de faaliyet gösteren “Şapqa” isimli iş yerinden toplam 600 TL nakit para, Yemen Kahvesi isimli işyerinden yazar kasa ve kasa içerisindeki 300 TL para, Küp Döner isimli işyerinden 900 TL nakit para, Çatalköy’de faaliyet gösteren The Crispy Squid restorandan 80 TL para,
   Karaoğlanoğlu’nda faaliyet gösteren Kings Kebab isimli işyerinden bahşiş kutusu ve yazar kasanın para bölmesini, Dere Plaza Cafe isimli işyerinden yazar kasa ve içerisindeki yaklaşık 50 TL bozuk para, Alsancak’ta faaliyet gösteren Nülten Oral Kuaför isimli iş yerinden yazar kasanın kasa bölümünü ve içerindeki 50 TL bozuk para olan 4 adet bahşiş kutusu, Garava Av Pazarı isimli işyerinden 150 TL para,
   The Children Place isimli işyerinden muhtelif ayakkabı ve giyim eşyaları ile 1 dizüstü bilgisayar şarj aleti ve bir cep telefonu şarj cihazı ve The Secret Fashion isimli işyerinden de muhtelif iç çamaşırları ve kıyafetler ile kozmetik ürünlerini sirkat etmişti.
   Sanık Ramazan Yavuz, 22 Mayıs 2018 tarihinden beridir Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu olarak bulunuyordu.
 

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2018, 09:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75