banner6

Seri hırsızın suç ortağı kaçtı!

banner37

Girne’de seri hırsızlık suçu işleyen, Lefkoşa’da, tasarrufundaki çalıntı motosikletler ve araba parçalarıyla yakalanan Kırgız asıllı Aitbek Ishenbekov, yargılanacağı güne kadar cezaevine gönderildi.

Seri hırsızın suç ortağı kaçtı!
banner151 banner143

Ahmet VAMIK

Girne’de, önceki hafta, C.E.’ye ait binanın içerisinde muhafaza edilen iki adet motosiklet, 1 adet su arıtma filtresi, 253 adet çeşitli markalarda buji ve 98 adet farklı markalarda motorlu araç parçalarını sirkat eden ve Lefkoşa’da düzenlenen operasyonla yakalanan Kırgızistan uyruklu Aitbek Ishenbekov’la ilgili polis soruşturması tamamlandı.

Zanlının verdiği gönüllü ifadede, bu suçları bir başka kişiyle işlediğini itiraf etmesi üzerine polis, bu kişiyi de bulmak için soruşturma başlattı. Ishenbekov’un suç ortağı E.E.’nin ise 20 Kasım tarihinde yurt dışına kaçtığı öğrenildi.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen duruşmada, Başsavcılık adına Savcı Emine Taşkın, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Mustafa Özmüezzin’i tanık olarak dinletti.

Zanlı Aitbek Ishenbekov’un “Bina Açma” ve “Sirkat” suçlarından methaldar olduğunu kaydeden polis memuru Mustafa Özmüezzin, zanlının, bu suçları 16-17 Kasım 2017 tarihleri arasında işlediğini ve aynı gün içerisinde Lefkoşa’da operasyonla yakalandığını belirtti.

Polis memuru Özmüezzin, zanlı aleyhine yürütülen tahkikatın tamamlandığını belirterek, KKTC’de yasal statüsü bulunmayan zanlının, mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Mesut Mesutoğlu, Kırgızistan uyruklu zanlı Aitbek Ishenbekov’un hükümsüz tutuklu olarak 2 ayı geçmeyecek süreyle Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2017, 08:55
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104