Seri hırsızlıkta zanlı sayısı 4 oldu

banner37

Lefkoşa’da dört ayrı işyerinde meydana gelen hırsızlık olaylarıyla ilgili Muhammad Sanı Isa da zanlı olarak tutuklandı

Seri hırsızlıkta  zanlı sayısı 4 oldu
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa bölgesinde 18-20 Haziran tarihleri arasında dört işyerine girilerek hırsızlık yapılmasıyla ilgili tutuklanan zanlıların sayısı dört oldu.

   Umar Abdullahi Jabiru, Yusuf Badamasi Abubakar ve Usman İbrahim isimli zanlıları hafta sonunda tutuklayarak soruşturma başlatan polis, elde ettiği bilgiler ışığında Muhammad Sanı Isa’yı da tutukladı.

   “Dükkan açma, Sirkat ve Kasti hasar” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve aleyhine 1 günlük tutukluluk emri alındı. Isa’nın diğer zanlılarla birlikte bugün yeniden mahkemeye çıkarılması bekleniyor.

   Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi’nin huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında KKTC Başsavcılığı adına Savcı İbrahim Ruso, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Mehmet Şener’i dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Şener, 13.06.2020 tarihinde saat 18.00 raddelerinde Gönyeli’deki Yener Sokak üzerinde faaliyet gösteren ve işletmeciliğini Lefkoşa’da sakin İlke Koçak’ın yapmış olduğu Koçak İç Giyim isimli iş yerinin kasasında bulunun 810 TL nakit paranın işyerinin açık olduğu bir esnada kimliği meçhul şahıs/lar tarafından sirkat edildiğini kaydetti.

   Polis memuru Mehmet Şener, ayrıca 18-19.06.2020 tarihleri 21.30-09.00 saatleri arasında Lefkoşa Osman Paşa Caddesi üzerinde faaliyet gösteren ve işletmeciliğini Lefkoşa’da sakin Nevres Burcu’nun yapmış olduğu Burcu Restoran isimli iş yerinin güneye bakan 75x45 ebatlarında açık vaziyette bulunan pencerenin üzerindeki sinek telinin kimliği meçhul şahıs/lar tarafından yırtılarak kasten ve kanunsuz olarak hasara uğratıldıktan sonra içeri girilip, Beko marka yazar kasa, içerisinde bulunan 178 TL ve kasanın alt kısmında bulunan bir adet 1 litrelik yeni rakı marka içkiyi sirkat ettikten sonra aynı yerden çıkış yaptıklarını belirtti.

   Şener, meselelerin yanı sıra farklı iki benzer ile ilgili olarak 22.06.2020 tarihinde yapılan ileri soruşturmada meselelere zanlı Muhammad Sanı Isa’nın da methaldar olduğunun tespit edildiğini kaydetti.

   Meselelerin tahkikatının çok yönlü devam ettiğini söyleyen Şener, zanlının bir gün tutuklu kalmasını talep etti.

   Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının bir gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75