Seri tecavüzcü, planladı kaçtı

banner37

İnternette tanıştığı üç genç kadına farklı tarihlerde tecavüz etmekten yargılanan ve davası dün karara kalan Mürsel Aydın, mahkeme çıkışı firar etti, birkaç saat sonra yakalandı

banner87
Seri tecavüzcü, planladı kaçtı
banner99

KOŞARAK KAÇTI, BİR ARABAYA BİNDİ… Aleyhindeki suçlamaları kabul etmediği için Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan duruşmaları dün tamamlanan Mürsel Aydın, mahkeme çıkışında cezaevine götürülmek üzere tutuklu aracına götürülürken elleri kelepçeli olmasına rağmen, polislerin arasından sıyrılarak koşarak kaçtı ve kendisini bekleyen bir araca binerek, gözden kayboldu. Polis, birkaç saat sonra Aydın’ı Surlariçi’nde yakaladı.

Emine UYSAL ÇALUDA

Sosyal medya üzerinden tanıştığı üç genç kadına farklı tarihlerde tecavüz etmekten geçtiğimiz yıl tutuklanan ve davası dün tamamlanarak, karar için 10 Ekim’e tarihlendirilen Mürsel Aydın, mahkeme salonu çıkışında polislerin arasından sıyrılarak, firar etti.

Elleri kelepçeli olarak, koşarak kaçan ve kendisini bekleyen bir arabaya binerek gözden kaybolan Mürsel Aydın, birkaç saat sonra Lefkoşa Surlariçi’nde yakalandı. Aydın ile birlikte suç ortağı olduğu şüphesiyle bir kişi daha gözaltına alınarak sorguya alındı.

Gözaltına alınan şahsın firarla bağlantısı görülürse, bugün Mürsel Aydın ile birlikte tutukluluk talebiyle Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılması bekleniyor.

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘tecavüz’ suçlamasıyla itham edilen ve suçlamaları kabul etmeyen Mürsel Aydın’ın yargı süreci dün tamamlandı ve dava karara bağlanılmak üzere 10 Ekim’e ertelendi.

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’ne dün sabah tutuklu getirilen ve davanın hitaplarının tamamlanmasıyla saat 14.30’da hücrelerin yanındaki tutuklu aracına götürüldüğü esnada elleri kelepçeli olan Mürsel Aydın, polislerden kurtulup koşarak kaçtı.

Polis Basın Subaylığı, Mürsel Aydın’ın üsten beyaz gömlek alttan siyah kot pantolon giymekte olup, 1,70 boylarında sakalsız ve bıyıksız olduğunu duyurdu ve söz konusu şahsı görenlerin en yakın polis merkezine haber vermelerini istedi.

Firarın ardından geniş çaplı bir araştırma başlatan polis, akşamüzeri Mürsel Aydın’ı Surlariçi’nde yakaladı.

Lefkoşa Polis Müdürlüğü Adli Şube ekipleri, saat 18.00 sıralarında Mürsel Aydın’ı, Surlariçi’nde Celaliye Sokak’taki bir apartmanın boşluğunda bulunan eşyaların arasında gizlenirken yakaladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108