Sevişme anlarını gizlice kaydeden Aslan'a 9 ay hapislik

banner37

Bir kadınla girdiği cinsel ilişki anlarını gizlice cep telefonuna kaydeden 30 yaşındaki Ahmet Aslan’ın cezası belli oldu

Sevişme anlarını gizlice kaydeden Aslan'a 9 ay hapislik
banner90
banner99

KARISINA SÖYLEMESİN DİYE KAYDETMİŞ… Evli olmasına karşın, bir başka kadınla cinsel ilişkiye giren ve bu anları gizlice cep telefonuna kaydeden Ahmet Aslan’ın, birlikte olduğu kadının, eşine cinsel ilişkiye girdiklerini söylememesi için kaydettiği yönündeki savunmasını kabul etmeyen mahkeme, sanığın işlediği ‘Özel hayatın gizliliğini ihlal’ suçunun 5 yıla kadar hapislik öngördüğüne vurgu yaptı ve Aslan’ı 9 ay hapse mahkum etti.

Emine UYSAL ÇALUDA

Ülkemize turist olarak gelen ve Lefkoşa’daki evinde buluştuğu K. S., isimli kadınla girdiği cinsel ilişki anlarını cep telefonuna kaydeden 30 yaşındaki Ahmet Aslan, Lefkoşa Kaza Mahkemesi tarafından 9 ay hapse mahkum edildi.

Kadının şikayeti üzerine tutuklanan ve cep telefonunda söz konusu görüntüler bulunan Ahmet Aslan’ın “ilişkiye girdiğimizi eşime söylemesin diye kaydettim” savunmasını kabul etmeyen mahkeme, herkese ibret verici ve caydırıcı bir ceza vermeyi uygun buldu.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde “Özel Hayatın Gizliliğini İhlal” suçundan itham edilen sanık Ahmet Aslan, tüm suçlamaları kabul etti.

Yargıç Temay Sağer, sanığı kendi ikrarı, sunulan olgu ve emareler ışığında aleyhine getirilen davadan suçlu bulup, mahkûm ettiğini açıkladı.

“Özel Hayatın Gizliliğini İhlal” suçunun Fasıl 154 Ceza Yasası’nda 5 yıla kadar hapis cezası öngördüğüne vurgu yapan Sağer, öngörülen cezadan dahi suçun ciddiyetini ortaya koyduğunu belirtti.

Yargıç Temay Sağer, sanığın müştekiyle yaşadığı cinsel münasebeti odaya önceden yerleştirdiği kameraya kaydettiğine vurgu yaptı.

Sağer, Anayasa’nın 19. Maddesi’nin 1. Fıkrası ışığında herkesin özel hayatın gizliliği hakkına sahip olduğuna işaret etti.

Sağer, bu tip olaylarda müştekilerin kişisel onur ve itibarının zedelendiğine vurgu yapıp, hiç kimsenin bu hakkı ihlal etmeye hakkı olmadığına değindi.

Sanığın müştekiyle olan cinsel münasebeti gizlice kaydetmesini, evli oluşunu ve sanığın bu cinsel birlikteliği karşı tarafın ailesine karşı kullanmaması için koz olarak kaydetmesi ve özellikle suçu önceden planlayarak işlemesinin kusuru artırdığına vurgu yapan Sağer, tüm bunları sanığın aleyhine değerlendirdiğini belirtti.

Sağer, ayrıca sanığın evli ve 8 aylık bir çocuğunun oluşunu, eşini ve çocuğunu düşünmeden hareket etmesi nedeniyle lehine değerlendirmesinin mümkün olmadığına da kararda yer verdi.

Sağer, sanığın ıslah olmasının yanı sıra kamu menfaati gereği benzer suçları işleme eğiliminde olan kişilere karşı caydırıcı ve ibret verici cezalar verilmesi gerektiğini kaydetti.

Sağer, sanığın lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinerek, sanığa 9 ay hapis cezası verdiğini açıkladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75